Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy álljam meg, hogy ne...

Hogy álljam meg, hogy ne egyek, ha nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Folyamatosan eszek unalmamban, egyfajta pótcselekvés. Viszont a másik oldalról meg frusztrál, hogy nem akarok elhízni és aztán megint eszek a stressz levezetésére. Szóval egy ördögi kör.

Ne olyanokat írjatok, hogy sportolj helyette meg mi tudom én. Konkrétan az érdekel, hogy hogy álljam meg. Jó lenne, ha valami nagyon csúnyát írnátok, ami felnyitná a szemem, hogy pl. kövér disznó leszek vagy nem tudom.



2022. aug. 8. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Jó, írok csúnyát. Nem kell minden lóf*szt a szádba tömni, ami nincs az asztalra szögezve!!!!!
2022. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönöm! Csak így tovább!
2022. aug. 8. 15:22
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Igyál inkább helyette? De ne csupa kalóriás üditőt!
2022. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

ha evéskényszered van: ne legyen semmi nasi otthon. nálam ez úgy/ahogy bevált. néha már egy kockacukornak is tudok örülni. ill. otthon még az sincs, ott nasiként képes vagyok tejfölt összekeverni kakaóporral és cukorral. vagy akár száraz mazsolát enni.

ha nincs otthon semmi nasi, az a tuti.

vagy roportass répát nasi helyett. ha van aki megpucolja.


ill. egyél reggelire 1-2 főtt tojást. elveszi az éhségedet több órára.

2022. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha sportolsz valamit vagy akármilyen testmozgást végzek rendszeresen, akkor nem nagy baj, ha mindig eszel valamit! Igaz, egészséges ételeket kéne enni...
2022. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Ez nekem binge eating disordernek hangzik.


Esetleg magadra ismersz?


Nagy mennyiségeket eszel, addig amìg rosszul leszel?

Kényszert érzel rá, hogy megedd ami a tányérodon, csomagolásban, dobozban van, akkor is ha jól laktál?

Intenzív koplalásból túlevésbe csapsz át?

Gyerekkorodban tiltva volt a nassolás, és most semmiféle önkontrolod nincs ilyen téren?

Gyerekként addig nem állhattál fel az asztaltól, amíg meg nem ettél mindent amit eléd tettek?

A félig megevett kaját a szemétbe teszed, hogy nehogy később éjszaka rájárj?

Vannak bizonyos dolgok, amik egyszerűen nem lehetnek otthon, mert egy ültő helyedben megeszed őket?

Próbáltál úgy fogyózni, hogy a nassolás kivételével semmit nem ettél?

Nem vagy igazán biztos benne mikor vagy éhes, és mikor nem, emiatt vagy túl, vagy alul eszel?

Érzelmi evő vagy, jutalomból veszel magadnak kávét, csokit, kínait, mekis kaját, csipszet?

Érzelmi evő vagy, de amikor szomorú vagy, akkor veszel magadnak finomságokat, vigasztalásul?

Az intermittent fasting modell igazából az, ahogy amúgy is eszel, normálisnak tűnik?

Vannak kaják, amik durván a gyengéid, túleszel belőlük, és emiatt félsz tőlük?

Volt más étkezési zavarod, pl bulémia, anorexia (atipikus is), orthorexia stb?


Ha ebben magadra ismersz, akkor sanszos, hogy ez a baj.



Először is az étkezéssel és az ételekkel kapcsolatos viszonyodat kéne rendbehozni.


Ameddig nem eszel rendesen, a falórohamok is megmaradnak.


Rendszeresen, kiegyensúlyozottan, tiltások nélkül próbálj enni.

Ne diétázz, ne koplalj, mert ez fog elindítani a lejtőn. A tested ilyenkor állandó szükség-bőség jojóban él, és emiatt ezerrel raktározna, éhesebb vagy.


Fontos az is, hogy demisztifikáld az ételt. Az olyan erkölcsi kategóriákat, mint "bűnözés", "lelkiismeret furdalás mentes ételek", az "étel kiérdemlése" sporttal vagy egyébbel, "csalónapok" kerüld, mert ezek továbbra is ebben a jojóban tartanak.



Fogadd el, hogy a testednek van egy természetes equilibrium súlya, ami számodra az ideális. Ha a testsúlyod fenntartása állandó küzdelem, akkor valószínüeg nem ez a természetes állapot, és egy idő után újra ki fog csúszni alólad a szőnyeg.

Emiatt van az, hogy a legtöbb ember aki lefogy, aztán vissza is hízik.



Szóval ja, egyél rendszeresen, kiegyensúlyozottan, ne koplalj, vizsgáld meg a kajához fűződő viszonyodat, és egy idő után a falási rohamok is elmúlnak.


Lesznek buckák, amikor megszaladsz, kieszed a hűtőt de tarts ki.

2022. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő.
2022. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendes étkezés után mindig moss fogat! Én olyankor sokkal kevésbé érzek kényszert a rágcsálásra, meg a szám sem kívánja az ízeket. Illetve ha nagyon rágcsálnál valamit, rágózz.
2022. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg!

#6 Kicsit magamra ismertem, de csak most nyáron jellemző rám. Amikor le vagyok kötve, dolgom van, akkor minden rendben van.

#8 Ez a fogmosás nagyon jó ötlet, be fogom vezetni.

2022. aug. 8. 18:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit magamra ismertem, de csak most nyáron jellemző rám. Amikor le vagyok kötve, dolgom van, akkor minden rendben van."


Akkor viszont nézz utána a binge eating disordernek, mert ez is étkezési zavar, és zavaros étkezési szokásokból könnyen kialakul.

2022. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!