Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérvizsgálat alapján kiderült,...

Vérvizsgálat alapján kiderült,hogy a szervezetem nem tolerálja a burgonyát,olajbogyót,jóformán semmilyen húst.Mák,méz ,szilva,búza, rozs,ananász... Van e valamilyen mód az intolarencia csökkentésére?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
KOnkrétan milyen vérvizsgálat volt ez, hol csinálták...??
2022. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

... és mik voltak a tüneteid, hogy ezt megcsináltattad?


Csak nem vmi IgE viszgálat?

2022. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Erről van szó? [link]

Mert ez röhejes.

2022. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is valami ilyet sejtek... (1+2 voltam)
2022. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Már 8 éve is írtak róla, hogy kamu...


[link]

2022. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Mi a baj a specifikus IgG teszttel? / Ételintolerancia vizsgálat/ Food detective teszt/ IgG4 ételintolerancia teszt


ételintolerancia vizsgálat


A fő baj az, hogy vérből mérünk ugyan ellenanyagot és ez valóban megtévesztő benne, de nem azt méri, aminek köze lenne a tünetekhez. Ennél a vizsgálatnál ugyanis a specifikus IgE ellenanyagok helyett IgG típusú ellenanyagok jelenlétét vizsgálják, általában 40-50, sokszor akár 200 féle élelmiszerrel szemben. Az IgE típusú ellenanyag kizárólag allergiás reakció esetén képződik, IgG viszont minden idegen anyaggal szemben képződik, amellyel a szervezetünk valaha már találkozott. Az IgG az immunmemória, az immunrendszeri emlékezés alapja, pl. védőoltásoknál. IgE tehát csak arra az élelmiszerre képződik, amire allergiás reakció alakulhat ki a szervezetben, IgG viszont minden étellel szemben kialakul. Európai gyerekek jellemzően kisgyerekkorban sok tejet, tojást, kenyeret fogyasztanak, ezért szinte mindenkiben ezek az IgG ellenanyagok pozitivak és a többi élelmiszerhez képest emelkedett is lesz az értékük. Az IgG4 tipusú ellenanyagról, melyet bizonyos ételintolerancia vizsgálatok mérnek, annyit tudunk, hogy nem az intolerancia, hanem pont ellenkezőleg, a tolerancia, az immunrendszer általi elfogadás jellemzője. Teljesen hamis tehát emelkedett tej, tojás, liszt IgG vagy IgG4 alapján egy gyermeket tej-tojás-lisztmentes diétára fogni. Felnőttek esetén sem bizonyított ez a vizsgálati módszer. A gluténérzékenységet sem ez a vizsgálat fogja kimutatni!"

2022. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez a Medicovernél vérből 108 ételre végzett intolarencia vizsgálat.A húsokról már tudtam inkább a burgonya ,sárgarépa lepett meg .Lehet ,hogy egyesek azt gondolják nem jó ,de inkább valami gyógymód érdekelne a fényevésen kívül
2022. aug. 23. 08:50
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es, igen, erről beszéltünk :D Az egy kalap szr, és a fél világra kihozza az allergiát.
2022. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7: hiába a "nagynevű" cég, ott van fölötted leírva, hogy miért kamu az egész.....


EGyél azt, ami jólesik.


Konkrétan milyen panaszaid vannak/voltak, hogy egyáltalán bedőltél ilyen kamu vizsgálatnak?

2022. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Puffadás,folyamatos fejfájás, állandó hasmenés. Mint laikusnak áruljátok el mégis ,hogyan tudom kideriteni,hogy mi a bajom ha egy ilyen vizsgálatnak sem lehet hinni?A teljesen vegán étrend megszünteti a panaszokat de nem tudom folyamatosan tartani.
2022. aug. 24. 03:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!