Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan édesítőszer,...

Létezik olyan édesítőszer, ami nem hízlal és nagyobb mennyiségben sem okoz gondot?

Figyelt kérdés
Lassan jön a teázós időszak és én ilyenkor rengeteg teát fogyasztok jó édesen. Eddig cukrot használtam, de rájöttem meg rám is szóltak, hogy brutális mennyiségeket használok, így ezen túl valami mással szeretném édesíteni a teákat. Létezik olyan édesítő, ami nem okoz hasmenést nagy mennyiségben sem, illetve egészségkárosodást sem hosszú távon?

2022. szept. 7. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, brutális mennyiségekben semmi sem jó.
2022. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a legtöbb mű édesítőszer egészségtelen, a természetes nem-cukor cukrok meg megfosatnak nagy mennyiségben (pl xylith, erythritol, stevia stb)
2022. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is a természetes édesítőket javaslom (stevia, eritrit, xilit), de egyénileg kell kitapasztalni, hogy kinek melyiket bírja jobban a szervezete. Általában a xilit (másnéven nyírfacukor) szokott hasfájást, hasmenést okozni, de van aki bírja.
2022. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sajnos nem :( . semmi sem jo nagyobb mennyisegben. az egyik az izuleteket roncsolja a masik hasmenest okoz...
2022. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Stevia, eritrit

De legjobban akkor jársz, ha változtatsz a teakultúrádon és esetleg minőségibb ízletes teákat választasz, amik nem csak ipari mennyiségű cukorral lesznek ihatóak.

2022. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!