Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélflóra probléma lehet inkább?

Bélflóra probléma lehet inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy érzem, lehet - ismét - felborult a bélflórám. Legelőször Covid kezdetekor volt ilyenem, a semmiből jött, de sok stressz ért előtte. Nem volt hasmenésem, maradt a megszokott ütemben székelés, de az laza állagú volt és puffadtam. Alig mertem enni, mindig attól féltem hasmenésem lesz, ezért fogytam is ettől, a stressz meg csak görgette tovább.

Sok nagy dózisú probiotikumozások jöttek, próbáltam redukálni a stresszt. Azonban amikor összeköltöztünk párommal, ez a gondom egyszer csak javulni látszott és fel se tűnt szinte. Szerintem több mint fél évre eltűnt teljesen. Persze 1-2x mindenkivel megesik hogy megy egyet a hasa valamitől, de ennyi.

A hetekben iszonyú sok stressz ért. Állásinterjúk, szakdolgozat, vizsgák, határidők, ráadásul volt 2 nevetségesen szerencsétlen napom, ami filmbe illő lett volna. És nem tudom ettől-e, de visszaköszönt ez a sz@r..

Nem kiabálom el, múlt hét óta van ez, először vizsga napján ment egyet a hasam az izgalomtól és azóta nem állt fel. Hol picit jobb, másnap megint fura. Tudom hogy ez nem hasmenés és lehet nem ez volt a jó ötlet, de BRAT diétáztam, amit akkor szoktak, ha megy valakinek a hasa, meg nagy dózisú probiotikumot szedek, ami még itt lapult a hűtőmbe és régen nagyon bejött. Most így ugyan nem mentem mosdóba 1 napja abszolút, de az érzés ott van, hogy fura még.

Amúgy emellett abszolút semmi más tünet nincs, régen se volt. Se hőemelkedés, fejfájás, semmi, csak a széklet fura és a puffadás.


Felesleges viszont így a BRAT diéta és inkább egészségesen kéne enni, ha ez bélflóra? Tervezek menni egy igazán jó(!) dietetikushoz, tehát ha valaki tudna ajánlani nagyon jót, azt is megköszönném ne tartsa magában!



2022. nov. 10. 17:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!