Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egészségtelen ételeket...

Ha egészségtelen ételeket fogyasztok, minden rendben - viszont, ha egészségeseket, gond van. Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Egészséges alatt sok zöldséget, rostos ételeket értek, gyümölcsök, efféle. Ilyenkor összevissza puffadok, elég híg is a székletem, naponta többször is akár - pedig nagyon szeretem őket.


Ellenben, ha egészségtelen(nek kikiáltott) ételeket fogyasztok, azaz sok vörös húst, jó fűszeresen, csípősen, szénhidrátokkal (fehér kenyér-féleségeket, krumpli stb.), cukros dolgokat, minden a helyére kerül, és jól érzem magam.


Amivel még semmi gondom, azok a tojásos, illetve (tehén)tejes, tej-alapú ételek.


Létezik olyan, hogy a legtöbb zöldség, illetve gyümölcs-félére érzékeny vagyok? Vagy valamilyen szinten ez normális (bab, borsó, káposzta) után?



2022. nov. 23. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Normális.


Nincs egyensúly az étrendedben. Egy tányérnak úgy kéne kinéznie, hogy 50% zöldség/rost, 25% hús, 25% köret (rizs, krumpli stb.)


Most ha te eszel egy valag húst krumplival egy hétig, utána egy hétig babon, meg salátán élsz, persze, hogy hülyét kap a bélflórád és rommá fingod magad...

2022. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, általában úgy szoktam, ahogy írod. Vannak napok, amikor kicsit több zöldséget v. gyümölcsöt fogyasztok, és mondjuk kimarad a hús - de alapvetően nagyjából egyensúlyban vannak a dolgok.
2022. nov. 23. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, nincs megfelelő ritmus az étkezésben.
2022. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!