Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reflux esetén melyik alkohol...

Reflux esetén melyik alkohol a legkevésbé káros a gyomorra?

Figyelt kérdés

Volt gyomortükrözésem, refluxom van. Le kellett szoknom a protonpumpa gátló gyógyszerről, mert túl sokáig szedtem. Ez sikerült, jelenleg 3 hónapja tartom a reflux diétát és szedek 3x1 itopride supremexet.

Közeledik a szilveszter és kicsit aggaszt, mert fiatal vagyok és szeretnék én is iszogatni. Nyilván semmilyen alkohol nem javallt reflux esetén, ezt tudom, de mégis mi lehet az, ami talán nem hozza elő annyira, és fogyaszthatnám a buliban? A bubis, túlcukrozott löttyök kizárva, mert a szénsavas ásványvíztől és a cukros dolgoktól nagyon előjön a refluxom


Elöre is köszönöm, ha van pár tippetek:)



2022. nov. 25. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán valamilyen tejszínes likőr, mint pl a Baileys.... De abból is legjobb lenne a bontatlan.
2022. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
A bor vagy a whiskey, vagy a minőségi házi.
2022. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Sör
2022. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2 Borból sem mindegy milyen, a savassága miatt, refluxra nem ajánlott. Én is refluxos vagyok és a bor kínszenvedés a gyomromnak, nem ajánlom. A vörös a csersav miatt rossz, talán a rozé ami belefér. A töményet sem, sajnos ez van. 3 A sör megint nem jó. Valami lájtosabb koktél, gin, tequila, ezek a legkevésbé savcsinálók ha már koccintani szeretnél.
2022. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha mostantól 4 hétig nem szedsz PPI-t, akkor szilveszter este nyugodtan be lehet venni egyet, és akkor nem jön ki a reflux az alkohol miatt.
2022. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát kinek mi hozza ki, például szerintem a javasolt tejszínes likőr nem biztos, hogy jó ötlet. Borból ha minőségit iszok, nem szokott gondot okozni, az olcsók tényleg nem ajánlottak.
2022. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!