Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért ajánlotta ezt a típusú...

Miért ajánlotta ezt a típusú kenyeret a dietetikus annak ellenére, hogy kiiktatta a glutént?

Figyelt kérdés
Voltam dietetikusnál, ahol a problémáim meghallgatása után azt mondta, semmi gabonásat ne fogyasszak egy meghatározott ideig, kenyérből pedig csak egyetlen egy félét egyek, a lassú/hosszú kelesztésű kovászos kenyeret. Na most, ha ugye gabonákat meg glutént nem ehetnék, akkor ezt a kenyeret hogyhogy igen, aminek a készítéséhez használnak búzalisztet, ezt nem értem. Tudom tőle kellett volna kérdezni, de ott akkor elfelejtettem meg voltak más kérdéseim is. Amúgy nem vagyok cöliákiás, ez más.

2023. febr. 13. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Van egy elmélet, miszerint a nem-cöliákiás gluténérzékenyek igazából nem is a gluténre érzékenyek, hanem a fruktánra, ami szorosan kapcsolódik hozzá, és a hosszú kovászolás során talán ez a cucc lebontódik annyira, hogy ne okozzon gondot. Próbáld ki, de biztos kapsz hat másik választ, miszerint ez kóklerság, és ne hallgass rá.
2023. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már kipróbáltam és igazából nagyon finom a kenyér. Azért még várok válaszokat/tapasztalatokat.
2023. febr. 13. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy nicsen cöliákiád, nyugodtan ehetsz fehér (búza) lisztes dolgot, semmi nem tiltja. :)
2023. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es az az elmélet hamis, aki NCGS-ben szenved, ugyanúgy kerülnie kell a glutént, mert tüneteket okoz. :)
2023. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!