Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, ha keveset eszek?

Baj, ha keveset eszek?

Figyelt kérdés

Mai eddigi étkezésem :

Ebéd: tenyérnyi csirkemell, fél tányér hasábbal, egy paradicsommal felszelve és kis fejes salátával


Uzsonna: fél tábla csoki és egy alma


Vacsora: Szintén kb tenyérnyi szelet hal, párolt zöldségekkel és rizzsel. Minden elfért egy normális tányéron.


Reggelim nem volt, majdnem délig aludtam. Ez nagyon kevés?


2023. febr. 26. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem, én sem eszem többet. Ha nem vagy kórosan sovány, kár aggódni.
2023. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi kajával le mennek a bányába.

Fekvéshez minek több ?

2023. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan kevés
2023. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dél óta ez nem kevés szerintem.
2023. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
A reggeli kimaradása, a délig alvás a nagy gond... Hosszabb távon érezni fogod a hatását
2023. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kitudja, hogy ez amennyit eszel, az még is mennyi... "fél tányér hasáb", az nem konkrét mértékegység, ahogy a fél tábla csoki is lehet egy 100 grammos meg egy 300 grammos fele is (habár gondolom inkább a 100 grammosra gondoltál). Meg aztán a fél tányérnyi hasábburgonyával is össze lehet szedni viszonylag sok kalóriát. Így nem tűnik olyan kevésnek, de soknak sem a napi kalóriabeviteled, de pontos adatokat nem adtál. Súly, magasság? Fogysz az ilyen étrenddel, vagy súlyt tartasz?


De amúgy dél óta ez nem tűnik kevésnek, azóta csak 9 óra telt el, habár úgy értelmezem, hogy akkor holnap reggelig/délig nem is fogsz enni újra, úgy viszont lehet keveslem. Igazából itt az a fontos, hogy te ilyen étrenddel súlyt tartasz, vagy fogysz? Ha nem a fogyás a cél, de fogysz, akkor nyilván növelni kéne, viszont ha a súlyod stagnál, akkor talán jó ez így.

2023. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem.
2023. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!