Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy ha nem...

Miért van az, hogy ha nem eszem szemétkaját egyszerűen elsorvadok?

Figyelt kérdés

Ezt úgy kell érteni, hogy mindig is vékony voltam, annak ellenére, hogy imádok zabálni. Régebben rengeteget ettem gyorsétteremben (heti 5x) éveken keresztül, és a max testtömegem így volt 56 kg 169 cm-hez (nő vagyok). Ezzel a szokásommal felhagytam, mert nagyon egészségtelen a gyorskaja, helyette viszont minden nap nassolok valamit, általában vacsora után. Egy nagy zacskó chips + valami édesség, olyan ritkábban van, hogy vagy ez, vagy az. Ha csak az egyiket eszem (édes vagy sós) akkor is többfélét. Tegnapi édesség nassolásom: 4 db raffaello, 3 db lindt csokigolyó, 1 nagy csomag m&m’s (100g) . Emellé üdítőt iszom egésznap, mert a vizet nagyon nem szeretem. Napközben 2-3x eszem normál/nagy adagokat egészséges ételekből, amikben sok a zöldség, fehérje. Előre feldolgozottat sosem eszem már főétkezés gyanánt. Mióta ezt az étrendet tartom nagyjából 5 éve, 52-53 kg vagyok stabilan. Múlthéten lebetegedtem és 2 napig nem bírtam normálisan enni, csak napi 1x, akkor se sokat, folyadékot viszont rengeteget ittam. 52-3 kg-ról lefogytam 50.8-ra, ami nagyon meglátszott, épp ezért mértem meg magam, mert a szegycsontom és a bordám kis túlzással átszúrta a pólóm. Nagyon meglátszott, pl egyik barátnőm megfogta a karom, és felkiáltott, hogy “úristen milyen vékony karod van!”. Pedig csak 2 napig nem ettem rendesen, és így elvesztettem a testtömegem 3%-át. Ha felhagynék a nassolással tuti biztos, hogy nem bírnám megtartani a szokásos testtömegem.

Szerintetek ez mi miatt van, hogy ha nem zabálok mint egy állat, valamit nem eszem szemétkaját rögtön lefogyok csontvázra?

25N



2023. márc. 31. 11:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most nézem, a tegnapi m&m’s nem is 100g, hanem 175g, de ebből pár szemet adtam a páromnak is, szóval számoljunk kb 150-el.
2023. márc. 31. 11:42
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
A "szemét kaja & egészséges kaja" fogalmát a női magazinok találták ki, a biológiai valóságban ezek a fogalmak semmit nem jelentenek. A szervezeted csak bejutó tápanyagokat, vegyületeket, kémiai elemeket lát, és fogalma nincs arról, hogy például a bejuttatott fehérje szemét kajának kikiáltott hamburgerből, vagy egészséges kajának kikiáltott natúr csirkemellből származik-e. Esetedben ez a tapasztalás minden bizonnyal pszichés. Mennyi a napi kalóriabeviteled? Amíg ezzel nem vagy tisztában, addig nem tudom, hogy mi olyan meglepő.
2023. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 Nem hiszem, hogy pszichés eredetű lenne, egyszerűen csak imádok enni.🤤 Minden ami intenzíven ízes jöhet, legyen az extrém csípős, édes, sós, savanyú, bármi, csak keserű ne legyen.

Nehéz lenne pontosan megállapítani, hogy mennyi a napi kcal bevitelem, de körülbelül 2500-at mondanék.

2023. márc. 31. 11:53
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

Részben csak a képzeleted. A 100g-os M&M az nem a "zabálok mint állat" kategória, akik kövérek azok nem állnak meg itt. Zacskó chips, egy kis csoki és sok zöldség hússal simán lehet 1500 kalória körül ami még a te testsúlyod hoz is kevéske. 2-3 nap alatt pedig kolerával fogysz ennyit, csak picit leeresztettél, tényleges zsírszövet nem ment le.

"Ha felhagynék a nassolással tuti biztos, hogy nem bírnám megtartani a szokásos testtömegem." Ez a legtöbb emberre igaz. Senki nem úgy lett kövér akit ismerek, hogy minden nap megevett egy falka lazacot és evett rá két láda körtét.

2023. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Azon ritka szerencsések közé tartozol, akiknek nagyon gyors az anyagcseréjük. Normális kajával is tudnád tartani a súlyod, pl rakott krumplival, és hasonlókkal.
2023. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyszer szàmold ki hogy mennyit eszel. Pl 1 hónapig, folyamatosan. Ha ilyen 3000 körül akkor már baromi szerencsés vagy és ilyen gyors az anyagcseréd..

De szerintem egy majd 170 centis nőnek ha nem sportol, átlagos esetben még 2500 is hízást váltana ki.

Én vért izzadok, hogy megtartsam a súlyom amire nagy nehezen lefogytam sok sok lemondás árán. Mert máshogy nem ment. Mikor nem figyeltem oda tudatosan mit mennyit eszek csak ettem ami jól esett, nem éreztem hogy sokat eszek, mégis sok kalória volt, az anyagcserém meg nem elég gyors, és durván elhíztam. Na meg a mozgásom is kb egyenlő volt a nullával.

Szóval ha valóban sokat eszel és nem hízol az egy kincs. Vekony vagy, minden ruha jól áll stb, és semmit nem kell tenned érte. Ebben az esetben Örülj neki hogy azt ehetsz amit akarsz. A másik oldalon sokkal rosszabb lenni hidd el.

2023. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4 nem tudom miből számoltad ki az 1500-at, de annál bőven többet eszem.😅 Csak miattad megnéztem a csomagolásait a tegnapi nasiknak:

- 150g m&m’s -> 750kcal (javítottam első hozzászólásomban a mennyiséget)

- 4 db raffaello -> 250 kcal

- 3 db lindt -> 240 kcal

- 1l vaníliás coca-cola -> 430 kcal

- kb fél liter citrusos schweppes -> 120 kcal


Tehát csak nasikból + 1.5l üdítőből kijön 1790 kcal és szerinted ez nem sok/nem zabálás? Ezen kívül volt még 2 főétkezésem (reggelit kihagytam), amik összesen 700-800 kcalt biztosan kitettek, így máris kijön a 2500, de lehet még több is. Ráadásul ez nem egy extrém nassolós nap volt, hanem egy jó átlag.


#5 ebben igazad van, hogy ha nasik helyett mást ennék, akkor is valószínűleg fenn tudnám tartani az ideális testtömegem, csak akkor nem napi 2-3x kéne ennem, hanem vagy 5x.


#6 nem sportolok semmit, néha biciklivel jövök-megyek a városban, de ez össz 30 percnél nem több, kb heti 3x. Sajnálom, hogy te nehezen tudod megtartani a testtömeged fogyás után, ez tényleg sokkal idegesítőbb.:(

2023. márc. 31. 18:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem ezeket a számokat kérdező, akkor bizony tényleg az van, hogy gyorsabb az anyagcseréd.
2023. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És minden nap ennyit eszel? Sportolsz?
2023. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 azért írtam, hogy jó átlag, mert picit több volt a tegnapelőtti nasi az átlagnál, de ha a 3 db lindtet leszámoljuk akkor egy teljesen átlagos fogyasztás. Igen, sajnos mindennap ilyeneket eszem. Nem igazán sportolok, csak néha biciklizem a városban, ami heti szinten nagyjából 1.5 órát tesz ki.
2023. ápr. 1. 12:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!