Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi baja lehet a hasamnak?

Mi baja lehet a hasamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok 23 éves férfi vagyok 1 hónapja kb folyamatosan szenvedek a hasamnak az a problémám, hogy sokszor kell mennem a Wc-re és görcsöl a hasam is a széklet pedig laza, de nem megy a hasam.

Szedtem probiotikumot és meteospazmylt is sajnos nem lett sokkal jobb.


Eddig semmilyen ételallergiám nem volt soha, de az elmúlt hónapban kicsit hanyagoltam a tejtermékeket.

Mit ajánlanátok mit próbáljak ki? (Háziorvos is csak a probiotikumot mondta)



2023. máj. 6. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet férgesség. Nem érzel viszkető érzést a végbeled körül éjjel?


Lehet valamilyen intolerancia. Glutén, tejfehérje, laktóz, tojásfehérje.


Lehet IBS. Lehet candidiázis.


Kérj beutalót további vizsgálatokra.


Labor, széklettenyésztés,

Gasztroenterológia.

2023. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet SIBO is gondolom. Milyen probiotikumot szedtél? Az sem mindegy.
2023. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Normaflore extrát szedtem


1.-es kérdező szerencsére nem érzek semmilyen viszkető érzést.

2023. máj. 6. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A Normaflore elég gyengécske tudtommal. Biokultot, Progastrot, esetleg Protexint szoktak ajánlani az ezekhez értő orvosok. Talán kéne tenned egy próbát valamelyikkel úgy két hónapig.
2023. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki nospat
2023. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne gyógyszert szedjél, hanem kérj intolerancia vizsgálatot, laktóz, fehérje, vagy pl glutén okozhat ilyesmit.
2023. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a baj az intolerancia tesztekkel, hogy nem adnak túl valós eredményt. Tapasztalatból mondom, két gasztrósnál is jártam anno az eredményemmel, nem tudják hova tenni, pedig ebből az egyik magán volt. Inkább azt szokták mondani, kísérletezni kell, hogy mi idézi jobban elő. Csak ha már ez fennáll, akkor létrejöhetett kis gyulladás is tőle sajna.

Én megjártam csomó mindent, mert időnként nekem is ez van már hosszabb ideje, sehol semmi, székletből lett kimutatva enyhe gyulladás, de őszintén, az ember nem szívesen veti alá magát tükrözésnek, pedig általában mindenhol az a vége a vizsgálatnak.

Én 25 vagyok amúgy.

jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!