Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális ha egy sörtől másnapo...

Normális ha egy sörtől másnapos vagyok? Jelenthet egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban, húszas éveim elején sok sört (esetenként töményet) meg tudtam inni, bár általában kevesebbet mint mások, és több ideig is voltam másnapos/rosszabbul éreztem magam. A legnagyobb hányós sztorik felében kb. én voltam a főszereplő, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

Ez kb 10 éve volt, most sportos életmódot élek alapvetően, sok vizet iszok, sokat eszek (erőemelek, testépítek régóta). A vérképem jó szokott lenni. Tegnap egy ismerősömmel megittam egy sört, már hajnalban éreztem, mintha kiszáradnék (pedig sokat vizet ittam utána is), most rossz a közérzetem, remegek. Az utóbbi 1 évben nem is ittam alkoholt.

Van értelme ezzel zaklatni az orvost, vagy normális, csak simán nem bírom az alkoholt? Annyit nem ihattam régen, hogy a májam sérüljön szerintem.

Tudom ez itt a gyakori és kérdezzem az orvost de hátha van valakinek tippje.



2023. máj. 27. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Sörök is már xarok
2023. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve fiatalon sem bírtad az italt, akkor ne csodálkozz, hogy idősebben megérzel egy sört, főleg ha nem szoktál inni. Ha ezen kívül semmi bajod nincs, akkor ezzel felesleges orvoshoz menni, mert nincs bajod. Ha a májad károsodott volna, annak jóval komolyabb tünetei lennének, mint egy kis másnaposság.
2023. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!! Tény, hogy valami ócska csapolt sör volt, de ezt azért túlzásnak érzem. Amúgy teljesen jól megvagyok alkohol nélkül, csak az lesz zavaró amikor társaságban tukmálják, vagy megsértődnek mert visszautasítod.
2023. máj. 27. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor megsértődnek nagy cucc.
2023. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy sör 5 százalékos alkoholtartalommal nem kéne, hogy kikeszitsen bárkit is. Viszont ha másnap után 1 nappal is van valami, akkor aggodnek inkább. Amúgy lehet csak reg ittál és megviselt.


Ha kondi mellé nem szedsz valami anabolikus dolgot akkor nem kell aggódni a vese, majad miatt. Lehet kicsit rá is stresszeltel, és tulterhelted magad vele.


Ha több napig fennallna akkor még haziorvos tud segíteni egy általános laborral, tapintásos vizsgalattal

2023. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!