Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavaros a lányom?

Evészavaros a lányom?

Figyelt kérdés

18 éves lassan, nagyon jó a kapcsolatunk, az egyik legjobb tanuló a gimijében, fix tervei vannak, soha semmi baj nem volt vele. Egy jó ideje észrevettem viszont, hogy valószínű éhezteti magát. Az iskolába már nem vitt magával semmit enni, ha közös ebéd van ő majd később eszik de ez a később sosem jön el.. Minden nap látom a hűtőben/szekrényben, hogy semmit nem evett.

Ma csoda történt, gondoltam én, a mekiben evett nagyon sokat is, azt hittem csak paranoiás voltam. Kiment a mosdóba hosszabb időre, elkenődött sminkkel könnyes szemmel jött vissza. Ismerem őt, egyértelműen hányt. Ez már sok. Szóvá tettem de tagadja.

Ha azt kérem egyen előttem nem éhes. Mégis mit csináljak???


2023. júl. 1. 00:23
 1/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
unokahugim volt így - hánytatást leszámítva. a szülők ( tesó ) igazán szeretettel és megértéssel elbeszélgettek vele. figyeltek rá, segítették, semmi negatív megjegyzést nem tettek neki. így ennek hatására hajlandó volt pszichológushoz menni ( ő 16 volt ) közben anyja otthon etette hogy mindig lássa mit eszik. voltak házidokinál is, ő meg tápszerekkel kezelte. egyre jobban van. én azt láttam kívülről a dologból, hogyha a lányzó nem lecseszést vagy veszekedést kap a szülőtől, hanem szeretetet és figyelmet, akkor idő kérdése de hallgatni fog rájuk. ha támadólag kérdezed meg tagadni fogja, megközelíteni lesz nehéz.
2023. júl. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ja és detto ugyanez volt, osztályelső, megfelelési kényszerrel, tehát tudnod kell hogy nem ő tehet róla.
2023. júl. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ez egy probléma és ràadàsul titkolja is. Le kellene vele ûlnöd megbeszélni és figyelmeztettni, hogy ez nem fog jòra vezetni, ha nem haggya abba a hànytatàst.
2023. júl. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként milyen testalkatú? Mert ha éhezteti magát, meg kihányja amit megevett akkor testképzavaros, bulémiára utal.
2023. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy tagada, mivel mentálisan beteg, és NEM leülni kell, hanem elvinni pszichológushoz ÉS családterápiára.


Ennyi. Leülsz vele, legjobb esetben bevallja, de 99% a szemedbe hazudik majd, és kiakad, aztán jobban figyel.


Én nem vallottam be, és nem is tudták rám bizonyítani a hányást, szóval... és míg ÉN nem döntöttem úgy, hogy gyógyulni akarok, hiába voltak meg a "lelki fröccsök" meg minden, kb csak nyugodtan mosolyogtam és ennyi.


Ja, hát nekem mondjuk eleve nagyon szr kapcsolatom volt a kontrollmániás nevelőanyámmal aki miatt étkezési zavarossá váltam.

2023. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
5. mielőtt becipelik pszichológushoz előbb le kell ülni. a másik hogy veled nem hinném hogy szeretettel és megértéssel ültek le beszélni, nyilván ezért mosolyogtál magadban. az ő helyzetük más, egy jó kapcsolatban lévő anya lánya páros. jó kapcsolat az alap hogy az ember megnyíljon, ott nem a ráerőszakolás vezet célba. ha valakit csak ledobnak pszichológushoz, akkor majd ott folytatja a hazudozást, ott se nyílik meg. és pláne nem dönt úgy hogy akarja. nekem más mentálisa gondom volt, de jó példa vagyok erre. szintén nagyon jó kapcsolat anyukámmal alapból, így el mertem mondani. nem is kellett taszigálni pszichológushoz, mert normálisan meg lehetett beszélni és a jó kapcsolat miatt hitelt is adtam a szavainak.
2023. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lapos has, idomai szépek teltek. Ehhez is öltözködik mindig, csinosan, mostanában ez is változott.. Nem volt soha önbizalomhiányos csak az iskolában teljesítménykényszeres, erre már felhívták onnan bentről a figyelmem. Meg sokat volt rosszul tesi órán. A pszichológiára azt mondja áltudomány és hallani sem akar róla mert neki nincs baja, pénzkidobás stb..

Teljesen tanácstalan és elkeseredett vagyok.

2023. júl. 1. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező.De valamilyen szinten magyarázd el neki hogy de ez baj( ha tudsz keress rá neten, mutass neki cikkeket erről hogy ez nem normális hogy éhezteti magát) mondd azt neki ami pl igaz is hogy kórházba kerülhet ha éhezteti magát..Ha esetleg vékony szeretne maradni és fél a hízástól( lehet ez a gondja) ajánlj neki kiegyensúlyozottabb ételeket. Nyugodtan beszélj vele, ne idegesen kérdőre vonván.
2023. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hosszúhajú ***** válasza:
76%
ja hogy így áll a pszichológiához? akkor mondanám hogy házidoki. ismered barinőit? ők tudnak a legjobban hatni - ha tudják mi a gondja.
2023. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megoldódott?
2023. okt. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!