Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magnerotot feloldhatom egy...

Magnerotot feloldhatom egy kis vízbe?

Figyelt kérdés

Sajnos sose bírtam ezeket a “rágótablettákat”, és olvastam, h a Magnerotot szét kell rágni. Úgyis felszívódik ha egy kis vízbe teszem és úgy iszom meg?

Nagyon köszönöm!



2023. júl. 1. 15:51
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vízzel megrágva sem?

A rágótabletták elvileg arra vannak kiélezve, hogy a szájnyálkahártyán hatékonyan szívódjon fel, legalább részlegesen. De ha ebben van igazság, akkor vízzel hígítani sem jó, csökken a koncentráció.

Opcionálisan a nyállal való keveredés is besegíthet (hatóanyagtól is függően), illetve gyerek esetében a pszichológia, hátha így szívesebben fogyasztja.

A magnéziummal lehet olyan probléma is, hogy valakinél hashajtó hatású. Itt is felvetődik, hogy akkor előnyösebb lehet a szájban való felszívódás.

De nem tudom, mennyire működik ez a gyakorlatban

2023. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak egy kanál vízbe teszem, és úgy nyelem le 😊 Ha azt írja, h egy kis vízzel nyeljük le, sztem a gyomorban ugyanúgy felszívódik. Pláne, h ez egy jól felszívódó mg.

Így is hatott amúgy , hál Istennek, és nagyon jó.

2023. aug. 31. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
A Magnerot pont nem hashajtó, főképp, mert csak 33 mg magnézium van egy tablettában. Nem tudom, mi különbséget látsz aközött, hogy egy kanál vízzel érkezik a gyomorba vagy anélkül, a magnézium akár bőrön át is felszívódik. Amúgy a Magnerot még a finomabbak közé tartozik.
2023. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!