Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék lassabban enni?

Hogy tudnék lassabban enni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés trollok kiméljenek. De iszonyatos módon falok. Nagyon nagyon rég óta így eszek szinte meg se rágom és már nyelem is le. Bármi kaját eszem 1perc max 2perc és már meg is ettem undorító és nem is egészséges tudom ezért kérdezem, hogy hogy tudnám rá venni magam, hogy lassabban egyek? Mivel gyorsan eszek többet is eszek sajnos.
2023. júl. 12. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél mindent kiskanállal vagy kisvillával.
2023. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Milyen emlékeid vannak gyerekkorodból az evéssel kapcsolatban? Siettetek?

Az evés feltétele volt esetleg valamilyen dolognak?

Például "Ha nem eszed meg gyorsan, nem mehetsz játszani."?

"Ha nem eszed meg, nem kapsz édességet"

Stb.

2023. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem ilyen dolgokra :/ sőt igazából szinte semmire nem emlékszek gyerek koromból csak pár dologra.
2023. júl. 12. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, sajnálom. :/

Esetleg volt nélkülözés, spórolás, ami miatt kialakulhatott? Amit most be tudsz így "hajtani"?

De az is lehet, hogy szorongsz valami miatt, úgy érzed lemaradsz valamiről, ha lassan eszel. Sietős életet élsz? Gyorsan kell esetleg a munkában teljesíteni, nem tudsz kikapcsolni, mindig a következő lépésen jár az agyad?

2023. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Voltunk nagyon szegenyek de a kaja mennyisege sose volt keves csak a minosege, ugyhogy nem hiszem hogy ez a problema
2023. júl. 12. 22:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat igazabol nem tudok tanacsot adni, de pontosan ugy ettem, ahogy irod, most pedig jobban megragok mindent mint az atlag. Huszevesen fogszabalyzom lett. Eloszor alig tudtam enni, aztan valtakozo volt, de eletemben eloszor ra voltam kenyszeritve, hogy mindent jol megragjak.

En otthon egyedul probalnek ugy nekiulni, mint ahogy egy kisgyereket etetnek. Egy villa valami, na, most akkor ragunk, addig nem nyulhatsz a kovetkezo falatert, aztan megint. Mint a hulyegyerek, ugy vezenyelnem vegig. Utana megint spontan enni, de naponta tartani otthon egy ilyen ragjuk meg a papit etkezest. Talan kesobb jonne mint reflex, hogy megtanulod kaja, megragom.

2023. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt irtam, nem tudok tanacsot adni, de vegul amit irtam, kaja, megragom egesz mantra szeru.
2023. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a régi tanácsot: minden falatot a szájban 30-szor kell megrágni lenyelés előtt. Ezzel sok minden káros és kellemetlen következményt meg tudsz előzni.
2023. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy hogy figyelsz rá. És csak ugy eszel hogy csak arra figyelsz, tehát pl nem megy a tv.

Csinálj olyan szabályokar hogy pl szádhoz emeled a falatot, leteszed a tányérra a kést meg a villát, lenyeled és csak utána veszed fel

2023. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!