Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kezdtem el jobban hízni?

Miért kezdtem el jobban hízni?

Figyelt kérdés

Hali. Lehet buta kérdés, csak kíváncsi vagyok.

16 éves vagyok, későn érő típus.

Egész kiskoromban nagyon kis sovány voltam. Utána elkezdtem többet enni, de nem híztam sokat. Rengeteg Mekit ettem akkor mert hát nem jött fel sok, mindig egy helyben maradtam, vagy mozogtam pl 53-54kg között. Kb 1 hónapja elkezdtem durvábban hízni. Ugyan azokat eszem, igaz jó sokat eszek, de chipset, bubis uditoket nem szoktam. Meg sok édességet sem. Most hirtelen már 60kg vagyok, pedig nem változott az étrendem. Nem akarok nagyon feljebb menni. Mitől lehet hogy hirtelen jobban hízok? Bocsi ha hosszú, csak kíváncsi vagyok :).



2023. júl. 20. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Már megálltál a növekedésben, nem nyúlsz tovább. Minél idősebb leszel, annál hízékonyabb. Ha zabálsz, hízni fogsz. A te korodban én is zabáltam, ötvenvalahány kiló voltam. Most meg 120. :D
2023. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Plusz a hormonok, míg nem váltam nőve (rendes beállt menstruáció, megnövekedett mellek, szőr miegymás) kis piszkafa voltam, pedig tömtem magam rendesen. Utána rövid időn belül kikerekedtem, mint a Hold. Figyelj az étkezésedre, de sose éhezz, mert az még rosszabbat tesz. Mozogj, sportolj.
2023. júl. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
16 évesen egyáltalán nem biztos h megállt a növésben. Nem kell megijedni, tessék kicsit többet mozogni meg egészségesebben enni és nem lesz gond.
2023. júl. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még a genetikát is, nekem apai ágról jött a testalkatom, mindenki hízékony volt.
2023. júl. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem anyukám rengeteget eszik de tényleg, és kb 60kg. Nem jár edzeni meg semmi. Mindenfélét eszik. Amúgy orvos szerint már megálltam a növekedésben (Gerinc bajok miatt röngteneztek, stb, lényeg hogy a csontozatom már a 4. stádiumban van az 5ből. Szóval jah.
2023. júl. 20. 02:21
 6/10 anonim válasza:

Nem lehet hogy a metabolizmusoddal van baj? Lehet szét roncsolta a sok Meki és egyéb hasonló étel az egészségedet. Ezt lehet érdemes orvossal konzultálni.


Ha úgy érzed túl sokat eszel, és nem tudsz elégedett lenni órákon át akkor több rost kéne a diétádba , és fehérje is. Legfőbbképpen a teljes kiőrlésű kenyereket és tesztákat ajánlom, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt a héjával együtt. Mellette a fehérje forrás lehet de nem túl nagy adagban mint Pl:. tojás (naponta 2 ajánlott mindenkinek), húsok, tejtermékek, stb.

Nagyobb adagban feherje forrás lehet pl: babok, csicseriborsó , és egyéb növényi alapú nagy fehérje forrású ételek.


Minden egyes táplálkozásod tartalmazzák: szénhidrátot , fehérjét, rostot, és valami zsiroforrást is. (Ezt nem nehéz betartani, szinte nagyon sok receptben megvannak ezek a feltételek). Legyen változatos mit eszel és ne tilsd el magadtól ételeket, ugyanúgy ehetsz mekit néha ha akarsz.


De ne ez a válasz legyen a nagy megoldás, és ne emberekre hallgass az interneten, hanem konzultáljatok egy dietetikussal a környéken. Magánvállalkozóhoz is lehet menni, ahol 10ezer fttól kb 30ftig terjedhet egy alkalom ára. De biztos vagyok benne hogy tudna neked segíteni, hiszen van ehhez szakértői tudásuk.

2023. júl. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

6. Vagyok

Szerintem minél előbb kérjetek kórházi dietetikushoz időpontot ha nem szeretnétek magánvállalkozónak fizetni. Remélem minden okés lesz :D Sok szerencsét.

2023. júl. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát én elég válogatós vagyok, amiket szeretek azokból zabálom tele magam. Rengeteg csirkét eszem, meg a tésztát is nagyon szeretem szóval az is jön sokszor.


Gyümölcsöt és zöldséget eszek ritkán. Egyszerűen sosem kívánom, pedig szeretem. Tojást jó sokat ettem mostanában, reggelire/vacsorára. Viszont mivel sokáig fent vagyok, éjszaka is telenyomom magam valamivel. Ami úgy hallottam nem túl jó. Lehet ez is kozre játszik. Amúgy nem látszik rajtam egyáltalán a 60kg, csak a hasamon. Ha eszek, utána úgy fel tud puffadni...

2023. júl. 20. 03:17
 9/10 anonim válasza:

Ami angyon soakt számít:

Éjszaka eszel - nagyon nem jó

Rengeteg tészta - szintén nagyon nem előnyös

Nem eszel elég zöldséget/gyümölcsöt - egyértelműen rossz


Ha most lekezdenél tudatosabban táplálkozni, odafigyelni, akkor rengeteget tennél magadért, az elkövetkezendő évtizedekről nem is beszélve.

Nem kell durva dolgokra gondolni, csak utánanézel, hogy amit és ahogy eszel miért nem jó neked, megpróbálsz egy kisebb rendszert bevezetni - például este 9 után nem eszel, elég vizet iszol - ez a legalapabb, hihetetlenül fontos -, kevesebb fehérlisztes cuccot eszel, meg minél kevesebb gyorséttermi, előre elkészített cuccot.

A vége az lesz, hogy pár hónap alatt sokkal jobban érzed magad, jobb erőben leszel, még fogysz is kicsit szóval annyi pozitív dolgot kapsz ettől, hogy rettentően megéri - én egy baleset miatt elhanyagoltam magam az utóbbi hónapokban és szabályosan vágyok rá, hogy visszazökkenjek az előtte lévő kerékvágásba, anynival rosszabb ez a "jajj nem figyelek annyira rá, mert még rossz a térdem, meg nyár van, pihengessünk", holott érzem, hogy nem ez nem jó, nem éri meg.

2023. júl. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Miért kezdtem el jobban hízni?"

Mert kalóriatöbbletben vagy. Ennyi.

2023. júl. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!