Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav problémák, valaki...

Gyomorsav problémák, valaki valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is tudom hogy dokihoz kellene fordulnom, így is tettem, már van időpont, augusztus végére, de nem e valaki még szenved vagy szenvedett hasonló tünetekkel és tud segíteni hogy addig az időt és a napjaimat mivel tehetném könnyebbé.

2 hónappal ezelőtt kezdődött éjszakánként magas volt a savam és folyamat fel keltem rá, elkezdtem sav lekötőket szedni, aztán nappal is előjött ez a probléma egyre rosszabb lett, a gyógyszerek nem hatottak hiába cseréltem le erősebbre. A végén már folyamat hányingerem volt és alig ettem valamit, le is fogytam majdnem 10 kilót 3 hét alatt kb. Elmentem dokihoz elküldött laborra meg írt fel más gyógyszereket is, protonpumpás cuccokat, de azok sem hatottak és folyamat hányingerem volt tőlük, emellé még köhögtem is. Noacidot szedtem legutoljára, de attól is rosszul voltam, pedig ügyeltem az étkezésre, az órára hogy le fekvés előtt 3 órával már ne egyek, de nem lett jobb. Abba hagytam a gyógyszer szedését egy időre és a tünetek csökkentek, majd elmúltak le számítva azt hogy este nem szabadott továbbra sem ennem és nappal is csak azt ami nem csinál savat. Majd egyik napról a másikra felment reggel a savam és bármit csináltam nem ment le és 2 napig minimum fent volt úgy hogy aludni sem tudtam. Majd elmúlt és minden rendben lett. Most ezt játszom minden héten van kb 2 vagy 3 nap amikor szarul vagyok. Száraz köhögésem van és kissé imbolygok is néha a szám tele van foltokkal, melyeket itt a neten sem találok vagy legalább hasonlót hogy mi is lehet. Gondolkodtam hogy gyomor fekély de nem hánytam még egyszer sem és vért sem találtam a székletemben sem továbbá a neten említett tünetek sincsennek meg. Esténként nem tudok vízszintben feküdni mert olyan mintha öklendeznem kellene de a köhögés miatt van ez is. Akkor jön elő amikor el akarok aludni.

Ha valaki tud valami ötlettel szolgálni akkor meg köszönném, szép estét!



2023. júl. 30. 00:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A laborleleted mit mutat? Hány éves vagy?

Hamarabb kéne elmenned gasztroenterológiára, gyomortükrözésre, nem egy hónap múlva. Akár magánrendelésre is, akármilyen drága.

2023. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A dokinál amit kaptam vissza labor szerint valami a vesémmel lehetett, de mivel nem szúrt és nem fájt ezért a doki azt mondta hogy nem tudja, a következő dolog a hasi ultrahang lett volna, de arra 3 hónapra előre nem tudtak időpontot adni.

22 éves vagyok amúgy és lány. Sajna nem tudok elmenni hamarabb, itt a közelben ez az egy rendes doki van akit már halottam hogy megéri is hozzá elmenni, a korházban mindent fél vállról vettek amikor bent voltam…..

Ahova foglaltam magán rendelés van, 30ezer egy 30perces beszélgetés meg lelet elemzés, ez volt a legközelebbi időpont. Engem is egyre jobban aggaszt de nem tudok mit tenni mint várni és találgatni hogy mi lehet a bajom.


Köszönöm a válaszodat, kedves anonim!

2023. júl. 31. 22:34
 3/20 anonim ***** válasza:
Én messzebbre is elmennék, ha van hamarabbi időpont. Gyomortükrözést kell csinálni, az informatívabb, mint az UH.
2023. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sajna nincs…. Agusztus 29 az időpont, akkor tervezem hogy erre a kapszulás vizsgálatra is be fizetek és akkor minden meg lenne . Hirtelen nem tudom a nevét de van egy kapszula amit le kell nyelni és ez végig megy az emésztő rendszeren majd a doki ki elemzi az adatokat. Nem igazán szeretnék egy csövet a torkomba és eléggé öklendezős vagyok, így erre gondoltam hogy megoldás lenne és ha esetleg nem a gyomromban van a vaj akkor nem kell ismételnem
2023. júl. 31. 23:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Az is jó, az ugyanazt tudja, lehet, hogy még többet is.
2023. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én refruxra tippelek, mert gyakran fáj a szegycsontom alatt és érzem hogy ég de nem olyan sok tünetem van. Inkább az aggaszt hogy amire eljutok az augusztusig addigra lehet hogy valami fekélyem is lesz, azt meg nagyon nem akarom
2023. júl. 31. 23:45
 7/20 anonim ***** válasza:
Quamatelt próbáltál?
2023. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, a 40mg-os verzióval kezdtem.

Elsőnek rennie volt, az nem hatott aztán emozul control volt a 20mg-os asszem, aztán mezym forte 10000, aztán volt a qualmatel, de az sem, most meg noacidom van.

2023. aug. 1. 09:32
 9/20 anonim válasza:
Nekem akkor szokott előjönni a savam amikor stresszes vagyok valami miatt, vagy rossz periódus van az életemben (lelkileg). Erre gondoltál már? Érdemes lenne a lelki okokat is feltárni és ha lehetséges megszüntetni. Ha nem megszüntethető, akkor pedig valamilyen mozgásformával oldani a stresszt.
2023. aug. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igazad van, nekem is akkor jött elő amikor akaratom ellenére el kellett költöznöm. Sokat stresszeltem, a mozgás segít, minden nap edzek reggelente egy órát legalább de ettől a tünetek valahogy ugyan úgy előjönnek este, ezért is idegelem magam, mert félek hogy valami komolyabb bajom van. Biztos hogy van lelki oka is, de 3 hónap után lassan már szeretném tudni hogy van e valami orvosi bajom amivel kezelhető, ha nem akkor meg nyilván pszichológus lesz a vége
2023. aug. 2. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!