Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szteroid szedése mellett...

Szteroid szedése mellett hogyan egyek, hogy ne hízzak el?

Figyelt kérdés
Ki lehet védeni a hízást ilyen gyógyszer mellett, vagy elkerülhetetlen?

2023. szept. 27. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A hízás dózistól is függ, valamint attól is, hogy alkatilag milyen vagy - én is szedek szteroidot, de csak kis dózisban, és inkább fogytam a betegségem alatt, nem híztam, és más testalkati változás sincsen.
2023. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ne legyél kalóriatöbbletben, és akkor nem fogsz hízni, szteroid ide vagy oda.
2023. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Kalóriaszámolással, megfelelő keretet tartva biztosan elkerülheted. Rossz esetben ez azzal jár, hogy éhes maradsz, de ügyesen összeállított étrenddel nem valószínű.
2023. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mire szeded, mennyit és mennyi ideig?

Amúgy nem a hízás a legrosszabb mellékhatása.

2023. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 64 mg medrolt szedek colitisre.
2023. szept. 28. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Uh... Az marha sok.

Én is colitisre szedem, pontosan emiatt nálam a hízás kilőve, hisz fellángolásnál alig eszek, hasmenés van és fogyás.

Viszont a fejem, ízületeim fájnak tőle, rengeteg pattanás, arcpuffadás stb...

2023. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálam hetente lesz csökkentve és itt is hasmenés van meg hányok is sokat. És baromira nem tudok mit kezdeni ezzel a konstans étvággyal, amit nem lehet csillapítani, mert a kaja meg ugye kijön. A fejem nekem nem fáj, de izomgörcseim vannak meg borzasztó fáradt vagyok.
2023. szept. 29. 10:24
 8/10 anonim ***** válasza:
És a hasmenés-hányás mellett hízol? Azért ez furcsa lenne. Szerintem csak akkor kell majd hízástól tartanod, ha képel leszel normálisan emészteni.
2023. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

64mg azért nem olyan hú de sok, gondolom 1mg/tskg körül kapod.


A szteroid a vércukrot képes felvinni, ezáltal cukor és szénhidrátéhséget okoz. Próbálj lassú felszívódású ételeket enni, amennyire a betegséged engedi. Mindenesetre a cukros, zsíros,tejes dolgok amúgy is felejtősek colitisnél.

2023. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Egyszer lökésterápiának valóban nem, de ha pl valaki úgy szedi, mint én, azaz folyamatosan, csak a dózis változik, akkor meg kell próbálni ennél alacsonyabban tartani.

Nekem az orvos a 16mg-re is azt mondta, hogy marha sok és sajnos igaza is volt, mert már az is komoly mellékhatásokat okozott, bár ez is emberfüggő.

2023. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!