Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tiltották be itthon a...

Miért tiltották be itthon a melatonint, illetve A 4000NE feletti D vitamint Magyarországon ?

Figyelt kérdés
Ma olvastam a hírt. Rengeteg kontent jelent meg az elmúlt években, hogy a melatonin és az akár 10.000 NE napi D vitamin mennyire egészséges tud lenni. Alkalmanként én is használtam melatonint, illetve télen napi 8.000 NE D vitamint szedtem. A hivatalos indok az nyilván a népegészségügyi kockázat, ami persze lehet hogy abszolút indokolt. Azt is hallani viszont hogy a gyógyszer lobbi áll mögötte. Meg nem akarják, hogy a nyugdíj korhatár kitolódjon. Szóval rengeteg érv van pro és kontra. Szerintetek hol van ebben az igazság ?

2023. okt. 22. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Így van, szedje csak a frontint a magyar az alváshoz, meg igya minden mennyiségben az alkoholt "az kicsit sem káros semmilyen szervre." Érdekes, hogy rögtön ugranak az ilyesmikre mint a CBD, Hhc, Melatonin, amik alternatív legális nyugtatószerek amiket az elmúlt években készítettek nem véletlenül, és a betiltásukkor olyan indokokkal álltak elő, hogy "káros étrend-kiegészítők", de azt érdekes módon mindig elfelejtik kiemelni, hogy mit károsít, és annak miértjét. Ha ezeket betiltják akkor folytathatják a sz@r szemét szedatív hatású gyógyszerekkel, illetve az összes olyan "gyógyszerrel" amelyekben a feltüntetett mellékhatások kockázata igen magas.
2023. okt. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Mert tul sokba kerul az allamnak a tuladagolas miatt kialakult betegsegeket kezelni es fizetni, valamint a tuladagolas miatt kialakult, maradando elvaltozasok miatti rokkantsag koltsegeit fizetni.

Sajnos tul sok ember hiszi, hogy 10.000 NE D-vitamint szedni 12 honapon keresztul vagy meg tovabb milyen jo, es hogy a Melatonin csak egy termeszetes dolog amit az agyunk is termel, tehat lehet napi 10-20mg felett is zabalni esz nelkul.

Csak szolok, hogy a Kalmopyrin szedesebe es a vizivasba is bele lehet halni, ugyanigy ervenyes mindenre, hogy a tuladagolas artalmas es/vagy eletveszelyes.

2023. okt. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Magyarország egy gyógyszer maffia ország. Gyógyszer maffiának fő pénzbevétele gyógyszer függőktől van. Ha engedélyezné ezeket alternativ természetes gyógyszereket, mindenki ezt szedne és meggyógyulnának. Ezzel sok pénzt veszítenének a gyógyszer maffia. Szerinted vajon miért van tévében leadot reklámok többsége gyógyszer reklám?
2023. okt. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Azért a 400-1000 E igényhez képest kicsit túltoltad a napi 4000 D vitamint. Az ilyen kiszerelés a heti 1-2 adag bevételére van kitalálva.

A melatonin meg nem igazán étrendkiegészítőbebvaló, mindenki annyit rak bele amennyi tetszik tipusú hatóanyag.

Sajnos ezt még a híres EU-s jogharmonizáció okozzta, hogy a gyógyszerellenőrzést lebutították,vazzal hogy ha étrendkiegészítőnek hívsz valamit, azt teszel bele, amit nem szégyellsz. Csak bejelented, és árulod.

Az OÉTI honlapján láthatod kb évi 2000 bejelentett új csodaszer van. Vizsgálat nuku. A gyártó " vállalja" a felelösséget.

Az ilyen gyógyhatású izéket a kutya se ellenőrzi, csak ha már panasz van rá.

A gyógyszereket meg igen, magyon is. De attól hogy valaminek szép a doboza, meg kapható a patikában még nem lesz gyógyszer.

Meg kell kérdezni, mielőtt megveszed, hogy melyik kategória. Gyógyszer vagy csak gyógyhatású készítmény, vagy orvostechnikai eszköz, vagy étrend kiegészítő. Vagy legalább otthon figyelmesen elolvasni. Nagyon nem mindegy a biztonságosdága szempontjából.

2023. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Melatonin rossz kolcsonhatasba kerulhet a fogamzasgatlo szerekkel (jaj, hat en szedtem a foalmazasgatlot, de megis terhes lettem!), egyes cukorbetegsegre szedett gyogyszerekkel, egyes vernyomasra szedett gyogyszerekkel, immunszupresszansokkal, egyes nyugtatokkal pl. Valium, es meg lehetne sorolni. Az atlagember hulye, es megvesz mindent, amit recept nelkul megvehet, es nem veszi eszre, amikor akaratlan ongyilkossagot kovet el a rosszul szedett pirulakkal.
2023. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy be lehet szedni ezekből túl sokat, ami már káros. Viszont nyugat európában miért nem tiltják akkor be ezeket ? Vagy hogyha tényleg az emberek egészsége a legfontosabb, akkor miért nem szankcionálják törvényekkel a táplálék kiegészítőket forgalmazó kereskedőket ? Mert ott sokkal nagyobb kihágások vannak a rossz minőség fele. És nem igazán ellenőrzik őket, csak miután már valaki felnyomta őket, mert baja lett. Pedig ott rosszul szintetizált, és szar minőségű étrend kiegészitőkön keresztül minden is van ! A melatonin pedig egy baromi erős antioxidáns hatású készítmény, amihez nem lehet itthon már hozzáférni. Ha meg ha a kölcsönhatások miatt tiltották be, akkor az meg már az orvosok sara, mert minden esetben kutya kötelességük ismerni azoknak a "gyógyszereknek" az összes tulajdonságát. Elvileg ezért orvosok. Csak én is tapasztalatból mondom, hogy leszarják. De amúgy tényleg egy olyan országban érdekel bárkit az egészségünk, ahol 5 hónap a kardiológiára a várólista ? Úgy, hogy úniós vezető halálok a magyar szívprobléma ? És nem lenne olyan hatalma összeg ezt 1-2 hónapra levinni...
2023. okt. 30. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Évek óta szedem a napi 4000 NE D-vitamint nyáron is, s még mindig épp csak középmezőnyben kullog a D-vitaminszintem. :( Négy(!) különböző terulet szakorvosa mondta már, plusz a háziorvos. Én úgy tudom, EU szabály a 4000, de vannak üveges D-vitaminok is, amiből pl. 1 csepp 1-2000 NE D-t tartalmaz, most akkor abból ki tiltja meg, hogy többet vegyél be? A D-vitamin sem a túladagolhatóságáról híres… meg mi a túladagolás? Hogy megnő a kalciumkoncentráció a véredben. Sokan meg egyenesen pont ezért szednek D-t! :D
2023. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyiban egyébként mindenképp kijavítanám magam, hogy az eu nagy részében betiltották a melatonint a kevés elérhető kutatásra hivatkozva. Ami egyébként részben jogos, mert tényleg nem volt tesztelve rendesen. Egyébként ez d vitamios történet is fura, mert csepegtetősből senki nem fogja megakadályozni, hogy beszedjen 100.000 ne-t. Amúgy Francia országban asszem az orvosi ajánlás a téli idszakban 1x vagy 2x 1 nagy adagban 100.000 ne d vitamin, a hiány elkerülése miatt.
2023. okt. 31. 13:19
 9/10 anonim válasza:
7/8. A D vitamin befolyásolhatja a kalciumot a vérben/testben? Ugyan is én 3 éve szedem a D3000-est, és még is kalcium hiányom van. /bár lehet nem jól értelmezem az összefüggést/ Úgy hogy most a d mellé kell szednem a kalciumot is. Jó lesz ez így vajon?
jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor segíti a D-vitamin a kalcium felszívódását, ha tartalmaz az ételed kalciumot. Ez gondolom, nyilvánvaló. Ha eleve kalciumszegényen táplálkozol, akkor honnan szedje a vér a kalciumtartalmát? De jó esetben neked nem a véred kalciumtartalmát kell emelni, hanem a csontjaid vagy az izomzatod kalciumtartalmát. Ehhez több összetevő is kell, leginkább jól hasznosuló K2 vitamin.
jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!