Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet problémám, ha egyes...

Lehet problémám, ha egyes étkezéseket nagyobb adag csokival helyettesítek?

Figyelt kérdés

A konyhában halomban áll a csoki, köztük minőségiek is, Milka szaloncukor, nagy Milka, Merci stb. Pedagógus vagyok, gyakorlatilag minden alkalomra, pl. szülinap, névnap stb. csokit kapok vagy csokit is.


Mivel az anyagi helyzetem bérelt ingatlanban élve nem túl rózsás, úgy gondoltam, ez egy jó lehetőség spórolni.


Ahogy néztem, egy 300 grammos Milka fele kb. 800 kcal, ami nagyjából megfelel egy ebédnek. Baj lehet, ha csokival helyettesítem a "rendes" ételt?


2023. nov. 6. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván baj lehet. A Milka vagy a Merci lehet, hogy marketing szempontjából minőségi, de dietetikai szempontból semmiképp. Egészségügyileg a kalória csak egy dolog. Ha csokival akarsz kiváltani komplett főétkezéseket, annak előbb-utóbb meglesz a következménye, hiszen nem fogod bevinni a megfelelő tápanyagokat a szervezetedbe, plusz a Milka és Merci féle szarok ilyen rendszerességű és dózisú fogyasztása is tenni fogja a dolgát. Pedagógusként lehetne több eszed.
2023. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

“Pedagógus vagyok“

Ugye csak szivatsz?

2023. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Miféle tanár vagy te? Azt már tudjuk, hogy nem biológia/kémia/fizika/tesi szakos.
2023. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Majd baj lesz, ha azt 15kilot nem tudod leadni 😄

Nem egészséges, és éhes maradsz.

2023. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Néha elmegy a csokival helyettesítés, de rendszeresen semmiképp ne tedd!
2023. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

A következő problémák vannak vele. Sok benne a hozzáadott cukor. Ezt egészséges esetben a napi kcal bevitel 5-10%-ára ajánlott korlátozni, ami 25-50 gramm. Ezt valószínűleg meghaladod a csokival, plusz még fogyasztasz cukrot azon kívül is. Ha nem tartod be a limitet, növeled a cukorbetegség valószínűségét, ami jóval drágább diétát igényel.


Másrészt ha csoki az ebéd, hamarabb megéhezel, sőt kifejezetten lezuhanhat a vércukorszinted. Egyrészt pocsék érzés, másrészt bezabáláshoz vezethet.


A másik dolog, hogy a csoki túl sok telített zsírt tartalmazhat. Erre 20-25 g a limit ha jól emlékszem, de biztosan viszel be másból is.


Ha minden nap megeszel egy sort a csokiból ebéd után, kalóriakeretbe beleszámolva, akkor kevésbé kell a negatív hatásoktól tartanod.

2023. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Ebből is látszik, hogy itthon a pedagógusok 99%-a életképtelen, és hogy a munkaerőpiacon egy valódi munkakörben nem tudnák megállni a helyüket, de gyermekek közelébe sem igazán valók. Tragédia.
2023. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Ne csináld. Nagyon egészségtelen, ingadoztatja a vércukorszintet, hamar is éhes leszel, falásrohamok is nagyobb eséllyel előfordulhatnak.


Inkább ajándékozd el vagy cseréld el. Máshol is biztos de budapesten rengeteg facebook csoport van. Zero waste, "tul sokat foztem" "sok a kajám nem bírok vele" csoportok. Nekem volt más hogy tejet, tojást, banánt adtam két üveg nutelláért. Valakinek az volt otthon de már nem futotta másra.

2023. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Semmiképp se csináld, legfeljebb alkalmanként, de leginkább úgy sem. A tulok f0$darabok melletti kevés intelligens hozzászóló már kifejtette bővebben, miért.


#1-2 A táplálkozástudomány egy speciális terület, amelyhez a tudásanyagot egyetemi szinten sajátítják el. Nem várható el pedagógusoktól (pl. magyartanároktól, fejlesztő pedagógusoktól, óvónőktől), hogy mélyebben ismerjék. Ahogy ti sem ismeritek töviről hegyire a jogszabályokat (ez a jogászok dolga), nem szerelitek meg magatok a bicikliteket (ez a kerékpárszerelő munkája), és nem tudtok levezényleni egy agyműtétet sem. Mert hiányoznak az ismereteitek ehhez.


Értem én, hogy a tízmillió szövetségi kapitány, táplálkozási szakértő, hegymászó, mélytengeri búvár világában elvárás, hogy mindenki értsen mindenhez, de ez nem így van. Akkor sem, ha néhány idióta így gondolja.


#7 Kevés "valódibb" munkakör van, mint a pedagógusé. Mi a valódi munka, ha nem a fiatalság oktatása?


Az, hogy a bádogdobozos degeneráltak harmincéves swiftjét szereled, hogy aztán feltartsanak bringázás közben? Hogy albizel a közigazgatásban? Hogy vállalkozóként minimálbérre jelented be a munkásaid, a többit meg borítékba?


Pár hivatás van csupán, ami felér a pedagóguséval.

2023. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Köszönjük a regény terjedelmű értelmetlen relativizálást és mellébeszélést, kedves 9-es, de azt te is beláthatod, hogy ahhoz nem kell diplomásnak lenni, hogy sejtsd, a főétkezések Milka csokival való helyettesítése idiótaság. Ha ez a kérdés egy pedagógusban komolyan felmerül, az mindenképp aggályos.
2023. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!