Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyakran változik a vér...

Milyen gyakran változik a vér HDL koleszterin szintje?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen, és a HDL koleszterinem kicsit magas volt (a trigliceridem mindig alacsony volt, most is az), még sosem volt magas a koleszterinem és azon gondolkodom, hogy változhat-e a koleszterin szint napról napra, tehát lehet-e attól, hogy az elmúlt napokban zsírosabb ételeket fogyasztottam, vagy ez hosszabb távú, életvitel által befolyásolható dolog? (1,70 helyett 1,73, tehát nem borzasztó, de azért mégis aggaszt.) 27/N

nov. 14. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
A HDL- ből a magasabb a jobb, szóval ne aggasszon.
nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

"A HDL- ből a magasabb a jobb"

Ilyet ma már laikus ketogén hívők szoktak egyedül mondani. Minden kutatási anyag vagy metaanalízis ennek ellenkezőjét bizonyítja.

nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

#2-es: Majdnem igazad van, de én sem tudtam jól. Azt hittem, hogy lineáris fordított arányosság van a HDL szintje és a vaszkuláris rizikó között, de a cikk alapján U alakú az összefüggés. (De nem is egyenes az arányosság a kettő között, ahogy te állítottad.)

Mindenesetre a cikk a 80 mg/dl feletti értékeknél látja a növekvő rizikót, az pedig 2,1 mmol/l-nek felel meg.


[link]

nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen HDL szint teljesen jó és egészséges. Nincs vele teendő.
nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!