Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kérhetek a háziorvosomtól...

Kérhetek a háziorvosomtól másik városba beutalót, ha be van jelentve az ottani tartózkodási helyem?

Figyelt kérdés

Aki nem szeretne székletről olvasni, az ne olvasson tovább.


Már nem emlékszem, mikor tudtam utoljára rendesen elvégezni a dolgomat az illemhelyen. Már évek óta sokszor volt székrekedésem, de az utóbbi hónapban már minden alkalommal erőlködnöm kell, de a legtöbb esetben még így sem sikerül az ürítés, vagy csak nagyon kicsi mértékben. Próbálok rostos ételeket fogyasztani, sok folyadékot bevinni, de sajnos nem segít. Sőt, a székletem, amikor sikerül üríteni teljesen normális, világos barna, puha, azonban kissé összenyomott alakú, vékony, és részletekben ürül ki. Minden alkalom után megmarad a teltségérzet. Az elmúlt hét folyamán többször tapasztaltam bélmozgásokat, és olyan érzésem volt, mintha menne a hasam, szaladtam a mosdóba, de semmi nem történt, vagy a szinte folyékony széklet is csak nagy erőlködés árán jött ki. Ha egyszerű székrekedés lenne, akkor felraktam volna már egy kúpot, de a székletem nem kemény, hiába van szorulásom (mint említettem, a hasmenéses széklet is nehezen ürül).

Szeretnék elmenni gasztroenterológushoz, de a város ahol élek elég alacsony minőségű egészségügyi ellátással rendelkezik. Most egyetemre járok egy másik városban, ahol sokkal jobb az ellátás, és be van jelentve az ottani tartózkodási helyem. Ha megkérem a háziorvosomat, vajon tud oda is beutalót adni, vagy csak az állandó lakóhelyemre?

20N



nov. 25. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy melyik kórházhoz tartozol,az a lakhelyed szerint van meg határozva .

Nem az a döntő hol van a házi orvosod.Ha abban a kórházban ilyen ellátás nincs,akkor küldhetnek másikba is .

nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beutaló nélküli szakrendelésre mehetek a tartózkodási címemnek megfelelő körzeti kórházba is. Ezért gondoltam, hogy esetleg a beutalóköteles gasztroenterológiára elküldhet oda is a háziorvosom. Köszönöm a választ.
nov. 25. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted a tartózkodási helyed szerinti szakrendelésre a beutalót, adhatja oda is az orvosod.
nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
nov. 25. 14:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Küzd egyébként valaki hasonló problémával?
nov. 25. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!