Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Más is szenved a sok zöldség...

Más is szenved a sok zöldség és gyümölcs evés miatt a vécén?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja elkezdtem egészségesebben táplálkozni, sok vizet iszom és hetente járok uszodába, de a székletem teljesen megváltozott. Többször kell vécéznem egy nap, és bár nem hasmenésem van, nagyon lágy az állaga, sokszor kell törölni. Ezt naponta úgy 4x, úgyhogy a kijáratom már nagyon irritált, sokszor viszket és ez tönkreteszi a napjaimat. Mások ezt hogyan oldják meg? Hogyan tehetném szilárdabbá a székletem? Sajnos nem viccelek, ha bárki járt már így, az tudja, hogy ez borzalmasan befolyásolja az életet. 34/nő

dec. 17. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rostból is van túl sok. Mennyi zöldséget-gyümölcsöt eszel és mennyi rostot egyéb forrásból?
dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát úgy napi összesen fél kiló zöldség és gyümölcs: alma/grapefruit/avokádó és vacsira paradicsom/paprika. Szoktam enni főzelékeket, krumplit, csirkét, leveseket, szendvicseket felvágottal, olasz tésztákat, reggel pirítós vagy gabonapehely. Napi két kávé, 1,5 l víz, ami miatt 40 percenként pisilek.. Én ezt nagyjából kiegyensúlyozottnak gondoltam, de valami nyilvánvalóan nem stimmel.
dec. 17. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igen, másfél liter víz meg fél kiló zöldség az egyáltalán nem sok. Lehet, hogy valamelyikre érzékeny vagy? Esetleg nem tartottad be a fokozatosság elvét (ha előtte nagyon nem ettél zöldségeket)? Nálam egy bizonyos fajta müzli váltotta ezt ki, pedig külön-külön végigpróbáltam az összetevőit, és azok nem okoztak gondot. A családomban van hisztaminérzékeny, a grapefruit meg a paradicsom említésére rögtön ez jutott eszembe, de igazából elég ritka szóval nem valószínű, hogy pont ez okozza.
dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!