Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Már most túl sokat ettem,...

Már most túl sokat ettem, ittam, mi segíthet? Hogyan éljem túl az ünnepeket gyomorrontás nélkül?

Figyelt kérdés

Az alkoholt már azért ittam a vacsorához, hogy megbírkózzak az ünnepi ételekkel, de estére már teljes kajakóma volt. Hiába mondom mindig a családnak, hogy nem bírok sokat enni, a halat meg valahogy nem bírom megemészteni. Vendégségbe is megyünk, félek még rosszabb lesz.

Mi segíthet? Kérlek, adjatok tanácsot! Mi segíti az emésztést?



dec. 25. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kinyitod a szád és annyit eszel, amennyi jól esik. Nekem nincs megfelelési kényszerem és "mit fognak gondolni, ha nem eszek" cirkuszok a fejemben, így ki tudom mondani a nemet.
dec. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ezzel késő, hiszen már megvan a baj. Most már az is sok lesz, ha annyit eszek amennyi jólesik. Nincs megfelelési kényszerem. Csak simán többet ettem mint amit bírt a gyomrom és most nem bír emészteni. Ezzel kapcsolatban kérek tanácsot, mi gyorsítja vagy teszi helyre az emésztést, mert gyakorlatilag erre így bármit eszek baj lesz.

Nem mások miatt ettem hanem a magam örömére. Süteményből is bezabáltam ez van. Túltoltam. Hibáztam. Most szenvedek.

dec. 25. 08:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor friss levegő, séta, esetleg bilagit, Rennie. És kímélő ételek. Csirkehús, zöldköret.
dec. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbóna, esetleg egy - egy!! - kupica pálinka. Az segíti az emésztést.
dec. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
AZT és ANNYIT eszel csak, amennyi jól esik.
dec. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
A sport eszedbe se jusson... Séta egy dombon, bicikli, ilyesmi, ááááhh, ördögtől való!
dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Levegőztem meg ittam szódabikarbónás vizet.

Quamatel van itthon de ha beveszem akkor no pálinka. Vagy vagy.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy nekem jól esett a kaja és jólesik ha többet eszem csak utána van baj. Azt hiába tanácsoljátok, hogy annyit egyek amennyi jól esik. Inkább azt kellene tennem, hogy ami jól esne annak a fele menjen be csak.

Még egy kérdés és köszönöm mindenkinek:

Alkohol vagy gyógyszer? Melyiket preferáljátok jobban?

dec. 25. 08:56
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Tehát akkor mégsem akkora a baj, hogy a gyakori rendőrséget riaszd. Igyad csak a pálinkát. Az a magyar családok jelentős részének hozzátartozója az ünnepeken (is). Külön szék jár neki. Ha abból nem innál, a sértődés még nagyobb lenne, mint ha a kaját utasítod vissza.
dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben azt javaslom, hogy gondolkodj, mielőtt cselekszel. Döntsd el előre: megéri?


Egyél sokkal lassabban, akkor időben érezni fogod, ha már elég. Tarts szünetet, beszélgess. Gondolj rá, hogy lesz desszert is. Ha egyszer jóllaktál, ne kezdd újra 10 perc múlva, mondván hogy most már fér megint. Ezekkel a módszerekkel könnyebben tudsz mértéket tartani.


Ahhoz nem értek, hogy milyen gyógyszer segíti a mértéktelen zabálást rosszullét nélkül.

dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

Arról nem mi tehetünk, hogy zabálsz, és nem kell kérdést kiírni. Bevallod, hogy szeretsz enni, szeretsz sokat enni, az meg ezzel jár.


25-e van, már túl vagyunk két ünnepi ebéden, és egy 24-ei vacsorán, egyik után sem voltam-vagyok rosszul, mert tudom, mennyit egyek, és nem szedek csak azért kétszer, mert "ott van előttem".

dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!