Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tudok az ellen csinálni,...

Mit tudok az ellen csinálni, ha kb egész nap csak a kajára gondolok?

Figyelt kérdés
Ez már egy régi probléma, mindig is szerettem enni, annyira, hogy kb 5.-tõl egészen 8.-ig kb szó szerint egész nap ettem úgy, hogy nem is voltam soha éhes. Reggel felkeltem, bezabáltam egy kondér méretű tányérnyi müzlit. Az iskolába anya csomagolt tízórait, ami mellé kb minden nap vettem még valamit a büfében. Ebédelni a menza mellett általában mindig elmentem még egy közeli gyorsétterembe hazafelé. Ha pedig nem akkor vettem egy jó nagy adag nasit az abc-ben. Ja és persze amit hazaértem, rögtön nyitottam is a hūtõt és mindent, amit csak találtam (felvágottak, joghurt, túró rudi) mind megettem. Csoda, hogy nem híztam el, ekkor (mármint 8.eleén)voltam kb 58 kg a 171cm-hez...Nyolcadik eleén leesett, hogy csak akkor kellene enni, amikor éhes vagyok, ami az eleén nagyon nehéz volt mert kb egész nap csak a kajára gondoltam. Aztán ez az egész átcsapott egy anorexiába, mivel elkezdtem számolni a kalóriákat és csak napi 1000 kcalt mertem megenni. Ez valahogy kiderült, ami miatt bevittek 2hétre a pszihiátriára (ekkor voltam 45kg) és úgy engedtek ki, hogy addig nem sportlolhatok, amíg fel nem hízok 50kg-ra. Ez 4 hét alatt megvolt úgy, hogy minden nap 5x étkeztem megadott időpontokban... Igen ám, de most, hogy azt ehetek amit csak akarok, kb egész nap csak a kajára tudok gondolni, és arra, hogy hány óra múlva jön majd a következő étkezés, mivel hiába híztam fel a nap 5 étkezést akkor is tartanom kell, ha nem vagyok éhes. Szerintetek mit csináljak? Hogyan tereljem el a figyelmemet a kajáról, mert biztos, hogy nem azért gondolok rá annyit mert a szervezetemnek tápanyag kell, hanem csak szimplán imádok enni és ez egy meghatározó boldogságforrás az életemben, ami elég gáz...

jan. 4. 14:40
 1/5 anonim válasza:
59%

En is pont ugyanebben voltam benne, amikor irtad, mintha magamat olvastam volna, majdnem ugyanazok a parameterek tenyleg, es a sztori is ijesztoen hasonlit..en 173 centisen es 44 kilosan hataroztam el hogy veget vetek ennek es engedtem magamnak, ettem amennyi csak belem fert, ilyen ez az anorexia sajnos..utana teljesen normalis a rengeteg eves, nyugi, nem fogsz elhizni. En 56 kilonal alltam meg 2023 juniusaban es azota is tartom a sulyom, pedig nem eszek keveset, ja es a normalis sulyomnal ami nekem 56, mar nem volt ilyenem h egesz nap a kajcsira gondolok.

Teljesen normalisan altam utana hozza a kajalashoz.

Azota is tartom a sulyom! 56-57 kg kozott

Barmi kerdesed van irj privibe, enis atmentem ezen!

jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van. Az egyik hogy megszokásból csinálod. Akkor a dolog annyi lesz hogy kell egy óriás elhatározás: csak akkor eszel ha ténylegesen éhes vagy. Nekem így kezdodott. Hasonlo a helyzetem a tiedhez. Az elso 8 kilomat igy adtam le. Eloszor 17 evesen. Adidg azt se tudtam mi az éhseg érzet. Akkor elhatároztam hogy csak akkor eszem ha éhes vagyok és csak kicsit kevesebbet mint szoktam. A mértékem az egy volt. Tortát is ettem ha ünnepektünk, egy szeletet. Ebédet is ettem a családdal, ne csak egy tányérral, nem repetáztam. Ha mindebki más evett de nem voltam éhes akkor odaültem de nem ettem. Lehet hogy 30 perccel kesobb mar ehes voltam de lehet csak órákkal.



A másik opcio ha a dolog psziches es a stresszre vezetheto vissza. Akkor viszont pszichológus tud segíteni.

jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia, sajnos nem megszokás, mert ugye írtam, hogy még az anorexia elõtt elkezdtem csak akkor enni amikor éhes voltam, és ez az idõszak kb egy hónapig tartott (ami alatt egyébként még a mostaninál is többet gondoltam a kajára) szóval ha csak egy rossz szokásról lenne szó, annyi idő alatt szerintem már rég úgymond "leépült" volna, vagy nem? Igazából fogalmam sincs mennyi idő egy rossz szokást kiiktatni, lehet, hogy az elõtte éveken át tartó érzelmi evés miatt egy kicsit több...

Egyébként még az anorexia miatt lesz egy pszihologusom majd akkor õt megkérdezem erről. Köszönöm a válaszodat.

jan. 4. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt tuti pszichologussal érdemes feldolgozni, mert ha csak a kajára tudsz gondolni, az ugyanúgy eveszavar, mint az anorexia. Persze ha az ember nagyon lefoglalt, utána normális, hogy pár hétig farkasehes és rengeteget eszik, de ha nálad nem erről van szó, akkor pszichológus.

(Én ilyen 4000 kalóriákat ettem az elején 2-3 hétig, mert iszonyú éhes voltam, de utána beallt egy normális mennyiségre).

jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell keresni és találni gyorsan egy tucat tevékenységet a kaján kívül, ami örömet okoz. És váltogatva használni őket a kajáról való gondolatok elterelésére.
jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!