Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mégis mit egyek? Ötletek?

Mégis mit egyek? Ötletek?

Figyelt kérdés

Megjött a vérvételi eredmény, és elég magas a koleszterinem. Nem extrém magas, de már a gyógyszeres kezelés határesete. Szeretnék előbb étrendbeli változásokat bevezetni, hátha működik.

0-ra akarom kb csökkenteni a bevitt telített zsírsavakat, és ahogy megfigyeltem, rengeteget eszek belőlük. Ebédre egészségesen főzök, azzal nincs gond, de reggeli, tízórai, uzsonna, vacsora katasztrófa nekem. Sajtok, pékáruk, könnyen hozzáférhető ételekből állt eddig. A másik gond, hogy így is vékony vagyok: 178 centihez kb 64 kiló, és most akarok elkezdeni keményen edzeni is. Magyarul úgy kellene valahogy legalább tartanom a súlyt, hogy többet is kellene ennem az edzés miatt, de kiesik az étrendemből kb minden, amihez eddig nyúltam, amikor éhes voltam.


A reggeli még oké, hogy eszek zabot. De egy nap kb ötször eszem. Mit szoktatok napközben enni, ha megéheztek? Vagy vacsorára? Felvágottak, pékáruk, tojás, sajtok, túró és társai kilőve. Elég tanácstalan vagyok, mindenféle tipp, ötlet jól jönne.


jan. 9. 18:14
 1/8 Senior Séf ***** válasza:
76%

"0-ra akarom kb csökkenteni a bevitt telített zsírsavakat"

Az megvan, hogy a koleszterin az epevezetéken át, az epével ürül? Az epe meg csak a zsírtól... Tadááám!

jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Zsírszegény túrót ehetsz.

Amúgy pedig csirke és pulykamell meg 7 százalekos sertés darált hús lehet az ételek alapja. Tejszínes cuccok (rizstejszinnel), paradicsomszoszos cuccok, toltott paprika pl. Fasirt.

Igazabol minden meg lehet csinalni kis zsirtartalmu osszetevokbol. Csak mellozd a feldolgozott cuccokat, kekszeket, margarint vajat. Ezekben levo transzzsirsav is noveli a koleszterint.

A kenyérben nincs semmi rossz csak jo minosegut vegyel. Liszt viz so eleszto. Semmi koleszterinnovelo cucc nincs benne. Megkenheted zoldsegkremekkel, tonhalkremmel, ehetsz hozza magas hustartalmu csirke es pulykasonkat. Zsirszegeny turobol tudsz csinalni sos turokremet. Ehetsz novenyi tejjel vagy alacsony zsirtartalmu tejjel keszult tejberizst. Vagy suthetsz palacsintat feherjeporbol es zablisztbol es tojasbol.

Uzsonnara en joghurtot szoktam enni. Hidd wl nem a sovany tejtermek viszi fel a koleszterint hanem a feldolgozott cuccok es a voros hus.

En szoktam hazi kekszeket sutni pl mandulavajbol meg juharszirupbol es azt fagyasztom es abbol eszem parat uzsonnara.

Tudsz enni halakat is minden formaban, sutve, raguban, steakként.

jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress vegán recepteket és adj hozzájuk sovány húst.
jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: És ezzel most mire célzol? A telített zsírsavnak nincs ajánlott minimum bevitele, és koleszterinszint csökkentése céljából érdemes napi 10 grammban maximalizálni.


#2: Köszönöm, vannak benne jó ötletek, holnap biztosan bevásárolok. Jöhet még bármi hasonló!

jan. 9. 20:29
 5/8 qborka ***** válasza:

Anyukámnak is magas volt egy ideig, aztán helyreállt,semmin nem változtatott.

3 hetente vesznek tőle vért egy kezelés miatt.

Nem tudom,te milyen gyakran mész laborba,de ha csak egyszer mértek magas érteket,ne ess kétségbe.


Ahogy a kettes is írja,kerüld a feldolgozott,kész ételeket, margarint stb.

jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mennyi volt neki? Mert nekem az ldl 4.8, miközben max 2.6-nak kellene lennie.
jan. 10. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
1.es azt akarja mondani, hogy a koleszterinmizéria egy hatalmas átverés. Vagy tudsz mutatni egyetlen embert, aki a"gyógyszerektől" kigyógyult a magas koleszterinbő? Magas koleszterin nem létezik!
jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem létezik? Ha megnő a koleszterinszinted, és a májad több alacsony sűrűségű lipoproteint (LDL) juttat a véredbe, akkor az egyéb módon összeszedett érfal károsodás során a lipoprotein bejuttatja a koleszterint az érfalba, és az itt végbemenő egyéb folyamatok az ún. plakkok lerakódását eredményezik. Idő kérdése csak az érszűkület, ami egyenes út a trombózis, szívinfarktus vagy stroke felé.

A koleszterint a májad termeli / egy része táplálék útján be, vagy a bevitt táplálékra reagálva termel többet vagy kevesebbet a májad. A kaját lehet befolyásolni, ezzel próbálkozom most én. Azt nem tudom befolyásolni, ha a májam túltermel. Ha ez utóbbi esetben jön létre a magas koleszterinszint, az a tünet, nem maga a betegség. Ha genetikailag túltermelsz, arra nincs "gyógymód". Arra kezelés van, a gyógyszer pedig egy kezelés, ami kordában tartja a koleszterinszintedet. Ezek tények.

Szóval miről beszélsz az egyessel, hogy nincs magas koleszterin, és hogy ez átverés?

jan. 10. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!