Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kólában lévő foszfor a...

A kólában lévő foszfor a gyomorba jutva tényleg kivonja a csontokból a kálciumot?

Figyelt kérdés
Olyan videókat láttam, ha beáztatják a csontot, akkor kioldja, de a gyomorsav nem semlegesíti a kólában lévő foszfort?

jan. 10. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
20 eve iszom pepsit, de olyan szinten hogy viz helyett is azt iszom. jo a csontozatom es a fogaim is rendben vannak.
jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Sot, elkepzelheto hogy a benne levo sav meg is oli a szamban levo bacikat, emiatt se romlottak a fogaim
jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A nyomorban semmit sem tud kikezdeni.

A videókat nyugodtan meglehet csinálni bármilyen szénsavas cuccal. Mindegyiknek ugyanolyan hatása van. Már ha van valamilyen. Nem bíznék meg teljesen ezekben a videókban.

Én pl. a wc tisztítósat kipróbáltam. Nem oldja a vízkövet a kóla.

jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Barnabas333 ***** válasza:
51%

Ha annyira gáz lenne a gyerekorvos se ajánlaná. Túl vannak hypeolva, nekem a tepsiben, nem oldotta fel az oda égett cucokat kipróbáltam.

Persze cukros üdítő, mindig nem jó inni. De ha gyomorbajom van, nekem egy uniqum-cola mindig helyre hozza.

jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyomrodban lenne a csontod, akkor igen. Akkor a gyomrodban lévő sósav és a kóla foszforsava fel tudná oldani a csontodat. De ahogy a gyomrodban termelődő sósavtól nem lesz baja a csontjaidnak, úgy a kóla foszforsava sem bántja. Egész egyszerűen azért, mert máshol vannak a csontok, és odáig ez a hatás NEM ér el.
jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öntsék bele a kólát egy lufiba (ez imitálja a gyomrodat) és tegyék MELLÉ a csontot. Ugye hogy nem lesz semmi baja!
jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A túlzott foszforbevitel tünetei


A magas foszforszint okozta panaszok megjelenése általában vesebetegség vagy a foszfortartalmú étrendkiegészítők túlfogyasztása (alacsony kalcium bevitel mellett) miatt alakul ki.

A rövid ideig tartó túlzott foszforbevitel gyomor-bélrendszeri panaszokat (gyomorfájdalom, hasmenés) okozhat.

A hosszú ideig fennálló túlzott bevitel viszont csökkenti a kalcium szintjét a szervezetben, és ezáltal növelheti a csontritkulással járó szövődmények, például a csonttörések kockázatát.


[link]

------------

"Ha a foszfor aránya jelentősen meghaladja a kalciumét, akkor a csontokból kalcium szabadul fel, ami idővel csontritkuláshoz vezethet. Emiatt is fontos az egyensúly fenntartása és az étrenddel elfogyasztott foszfortöbblet megelőzése."


[link]

ápr. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!