Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyümölcsök cukortartalma nem...

Gyümölcsök cukortartalma nem túl magas?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesen élni, épp most csinálok életmódváltást. A napi rutinom része lett, hogy pl az uzsonna az egy marék olajos mag + egy alma, illetve naponta eszek pl zabkását, amibe egy banánt szoktam rakni.

Ezzel a két gyümölccsel máris kimaxoltam azt a cukormennyiséget, amit nem ajánlott átlépni egy nap egy férfinak. És akkor még ott van a zöldségek cukortartalma, a bogyós gyümölcsök (amit szintén rakok a zabba, stb).


A gyümölcsök cukortartalmát ugyanúgy bele kell számolni ebbe az iránymutatásba? Mert az akkor nagyon szerény gyümölcsfogyasztást eredményezne..


jan. 11. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
csak a banánnak meg a szőllőnek magas.
jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudsz annyi gyümölcsöt megenni, ami az egészség kárára menne, ne pedig az előnyére. Ezt a cukron való rugózást pedig amúgy is érdemes elengedni. A lényeg, hogy ne legyél kalóriatöbbletben. Ha nem vagy diabéteszes, akkor ne sorongj a cukron, pláne ne a gyümölcsökön.
jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát.. most lemértem, 220g az alma, amit megettem, ami kb 22g cukor. Az annyira nem kevés, főleg ha egy nap kettőt eszek, plusz a banán, és máris 60 gramm körül járok.


Nálunk a családban nagyon sok a cukorbeteg. Úgy tudom a legtöbb cukorbetegség kimerüléses alapú, tehát a magas cukorbeviteltől az évek során "elfárad" az inzulintermelés. Emiatt rugózok ezen.

jan. 11. 17:05
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen, de az gyümölcscukor és más állapotban vannak benne jelen, mint a sima asztali cukor vagy pl. ami a cukros ételekben, italokban van. Egyébként ezt a kimerülést is el kellene felejteni, mert ha a hasnyálmirigy jól működik, akkor ettől sosem lesz ilyen probléma, csak ha később esetleg a működésében valami miatt zavart szenved, előre ezt senki sem tudja, a gyerekeket meg a fiatalokat riógatják ezzel. Ismerek olyat, aki alig evett cukrot mégis cukorbeteg lett, akkor annál hogy van?
jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

A gyümölcs fontos része az egészséges táplálkozásnak.

A cukrok közül a természetes formában levő fruktóz emeli meg legkevésbé a vércukorszintet, így nyugodtan eheted. Persze ne szőlőt és banànt részesítsd előnyben. A mindennapos olajos mag mondjuk lehet sok és csökkenteném heti 3-4 alkalomra, de ha nincs tulsúlyod, egyéb problémád, akkor mehet, de azért annak számolj a zsírtartalmával.

Amit kerülni kell, az az ételekhez pluszban hozzáadott fruktóz, pl. kukoricaszirup formájában, ez már okozhat egészségügyi problémákat.

jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Sok évig napi 2-3 liter kólát ittam.

Cukorbeteg lettem. A diabetológus adott valami anyagot erről a kimerüléses verzióról, de nem javasolta a "teljes szénhidrát mentes étrendet" -ellentétben más orvosokkal.


Azóta eltelt 20 év, eszek gyümölcsöt, mézet használok cukor helyett és szedem a gyógyszert. 5-5,6 között van az éhgyomri cukorértékem, laboreredmény határon belül.

Természetesen kóla helyett vizet iszom.


- Az agynak feltétlenül szüksége van szénhidrátra.

jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kb 30g olajos magot eszek egy nap + ami a teljes kiőrlésű kenyérben van.

Magas koleszterinem van, ez még belefér?

jan. 11. 18:42
 8/19 anonim ***** válasza:
Hogyhogy az még belefér, most nem értem ezt, eddig erről szó sem volt, értéket sem adtál meg a koleszterinhez. Erek rugalmatlanságát növeli és a lumene egyre kisebb lehet a nagyon magas koleszterintől, leginkább a koszorúserek sínylik meg, de ez sem egyértelműen van így mindenkinél.
jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

A maximum az kb 60 gramm ferfiaknak. De az csak hozzáadott cukrobol!!! A gyumolcsben levo cukor nem tartozik ide. Gyumolcsbol egeszseges etkezesben is kb badmennyit megehetsz, ami jolesik (kivebe ha valaki cukorbeteg).

Konkretan a dietetikusok elso harom tanacsaban mindig benne vagy hogy dieta vagy egeszseges elermos vsgy fogyasi szandek miatt ne csokkentsuk a gyumolcsot.

Roviden a hattere: a sima cukor ingaztatja a vercukorszintet es meg ehes is leszel. A gyumolcsben van cukor de mellette rost is ami eleve lassitja a felszivodast. Teljessn egeszseges dolog gyumokcsot enni, magaban is. Arrol nem is beszelve hogy mennyi mas asvanyi anyag ss mas hasznos anyag pl polifenol van benne amit masbol sokkal nehezebb bevinni.


Az egyetlsn dolog amit tanacsolok hogy ne az ev minden napjan alma es banan legyen. Valtogasd, legjobb a szezonalis. De nehogy csokkentsd egeszseges emberkent a gyumolcsbsviteled. Foleg ne akkor ha jolesik

jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Három gyümölcs van, amivel óvatosnak kell lenni: a banán, a szőlő és a füge. A többi jól belefér.
jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!