Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nem alkoholos hanem az...

A nem alkoholos hanem az általános Zsírmájba belelehet halni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy nálam zsírmájat diagnosztizáltak mert kicsit túlsúlyos vagyok és talán sok zsíros ételt eszek. Továbbra is ugyanannyit eszek, de szedem a májvédőt. Szerinettetek belahalhatok?

jan. 24. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, belehalhatsz a sok evésbe
nem, kicsi rá az esély, hogy a zsírmáj elvigyen
nem tudom, talán
nem valoszínű
14 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem nagyon ritka, hogy az evéstől annyira károsodjon a máj, hogy abba belehaljon valaki? Nem a szív szokta elvinni a kövéreket?
jan. 24. 16:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy MITÖL zsírosodik el a máj, UGYANANNYIRA veszélyes.
jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha cirrózisba megy át, akkor igen, meghalhatsz. Mindegy mitől van a zsírmáj ebből a szempontból.
jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy tudom, hogy sok gyors felszív9dású szénhidrát+kevés mozgás kombótól lesz a nemalkoholos zsírmáj. Bele lehet halni, persze.
jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked most NAFLD van.


Nagyon sok diagnosztikai eszköz van, de a legtöbb embernek csak azt mondják, hogy fogyjon le és étkezzen jobban "oszt jól van".


Tehát feltételezem, hogy nem volt például fibroscanned.


Szóval az is lehet, hogy már most a szélén állsz, hogy ebből egy visszafordíthatatlan halálos végkimenetel legyen.


... de amúgy sima zsírosmájjal az emberek 20%-nál alakul ki NASH, amikor be is gyullad és azoknak kb a 25%-a jut olyan szintű visszafordíthatatlan károsodáshoz, hogy szimplán leáll a máj.


Viszont nem is ettől kell félni.


A zsírmáj más módon öl. Rengeteg más halálom végkimenetelű dolog esélyét megnöveli. Pl.: szívroham, sztrók vagy csak rák kialakulása.


Meg a zsírmáj nem a kövérséggel köthető össze. Rengteg kövér ember van, akiknek tökéletesen működik a mája.


A különféle májvédő készítményeket pedig nem ellenőrzik és kevés hatóanyag segít bizonyítottan és azok sem nagy mértékben.


Egyedül megfelelő étrenddel és mozgással lehet ellene küzdeni.

febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!