Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az állandó zabálást (azon...

Az állandó zabálást (azon belül még sűrűbb édesség evést) ki hogyan tudta redukálni, vagy alacsonyabb kcal tartalmúakra cserélni, vagy teljesen kiirtani az életéből? Nyilván azokhoz szól e kiírás akik szenvedtek hasonló betegségben. Nagyon "jó" enni!

Figyelt kérdés

Magamról írtam fent, akiknek nem inge (nem szenvedett hasonló[ak]ban) annak értelemszerűen nem kell magára vennie.


Valami elképesztően borzalmas - mostanában már saját magamnak is - hogy állandóan a falásra, evésre, plusz utána édesség zabálásra "kell" gondolnom.


Kb. olyan, mintha (szinte) nem is létezne más. Úgymond "mindenhez" ennem kell!


Persze állandóan, megállás nélkül én sem eszek - de azért elég gyakran.


És (éssel nem kezdünk mondatot - éljen soká az önirónia) ez már engem - aki csinálja - zavar.


Ugyanakkor tenni ellene - épp ez a gond ugye - nem teszek semmit. Tudom, mert jól tudom, hogy ettől el fogok hízni, miközben manapság már épp mindenki lefogy, mégis az állandó (vagyis inkább gyakori) édességekre, illetve ételekre történő gondolatok járnak a fejemben. Alig várom, hogy a nyelvemen legyenek különböző étkek. A hasam nem kívánja, inkább az ételek finom íze és a rágásuk, ami örömmel tölt el. (Rágó nem jó megoldás, próbáltam sokszor sok félét, mégis vagy a fejem fájdul meg tőle, vagy igen hamar egyízűvé, unalmassá válik mind!)


Egy azonban bizonyos - nem fenntartható ez így. Elképesztő egészségtelenség lesz ennek a vége hamarost...



febr. 4. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával. Sehogy máshogy
febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nálunk rém egyszerűen oldottuk meg. Főtt étel van itthon mindig, szendvics alapanyag, sok zöldség és gyümölcs. Édesség iránti vagyunkat így csak gyümölccsel tudjuk kielégíteni.

És több éve működik.


Havi egy két cukrászda belefér, de már olyan is volt, hogy hónapig az se kellett.

febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy döntés kell: megér e annyit az életed és az egészséged. Akarod e hogy minden nalodat tobbszor befolyaoslja a zabalas. (Pl az elhizas miatt nem tudsz a busz utan futni vagy alvas kozben zavar a hasad stb). Ha akarod msg nem baj ha koran meghalsz akkor folytasd nyugodtan
febr. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. lépés: ne vegyél olyan termékeket, amiket csak az élvezet miatt ennél, nem amiatt, hogy valóban táplálkozz.


2. lépés: (az első lépéssel kapcsolatos): ne legyen otthon egyáltalán semmi olyan kaja, készítmény, ami elcsábíthat.


3. lépés: ha nem tudsz úgy boltba menni, hogy ne csábulj el, akkor ne menj boltba 1-2 hónapig, hanem kérj meg valakit, hogy vásároljon be neked egy bevásárló lista szerint, amin nem szerepelnek olyan kaják, amelyeknek nincs valódi tápértéke.

A listán zöldség, gyümölcs, saláta, olajos magvak, stb szerepeljen. Semmi mű kaja, semmi junk food, semmi nassolnivaló.


4. lépés: mindig légy észnél és légy abszolút következetes! Egy pillanatra se gyengülj el, mert az összezavarna.


5. lépés: ha valódi ételeket eszel, a kívánósság is csökken és megszűnik!


6. lépés: soha ne egyél olyat, amiben ízfokozó, pl nátrium glutamát van!

A mű cuccok összezavarják a testben a "kémiát" és még több fogyasztásra ösztönöznek.

Olvasd el "A leves hazudik" című könyvet.


7. lépés: szedj króm pikolinátot. Kizárólag a pikolinát formát keresd.

Ez csökkenti az édesség iráni vágyat és az étvágyat. De természetesen szükséges önkontroll is!


8. lépés: szedhetnél jó minőségű étrend kiegészítőket. Eddig valódi tápanyag nem sok jutott a szervezetedbe. Hosszú távon ennek súlyos következményei lehetnek, úgyhogy idejében szedd össze magadat.


9. lépés. Vizsgáld meg, hogy van-e szeretethiányod. Amennyiben van, akkor tudatosítsd, hogy azt nem lehet evéssel pótolni. A zabálásról az a téves elképzelés alakult ki benned, hogy az jó, mert azt élvezed. De ez tévedés. Ez csak bizonyos hormonok miatt van.

A boldogság hormont termeld meg most már más úton!

Pl sport, vagy szerotonin növelő gyógynövény. Vagy mindkettő.


10. lépés: vedd észre, hogy amit csináltál, az nem táplálkozás volt, hanem pótcselekvés.

Ezután jön az elhatározás, hogy ezt megváltoztatod. Ezt csak te tudod megtenni.


Ha étrend kiegészítőket szeretnél szedni, ezek között nézelődj: YiYa, GAL, Natur tanya.


Elmehetsz dietetikushoz is, de van, amelyik tud segíteni és akár, mások nem, szóval ez lutri.


Különböző vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek hiánya is okozhatja, ha valakire falásrohamok törnek. Van erről táblázat, keress rá a neten.


Ne várd meg amíg beteg leszel (pl cukorbetegség), mert akkor a betegség fog rákényszeríteni, hogy életmódot válts és most még sokkal könnyebb!


Ha vki szemetet eszik (ami a test számára szemét, nem úgy értettem, hogy a kukából szedted ki), akkor több betegség is megjelenhet.


Gyümölcsökből olyat vegyél, ami érett, nem éretlen, nem romlott.

És akkor rájössz, hogy az is finom. Ne konzerv, üveges, befőtt legyen, hanem igazi gyümölcs.


Kristálycukor helyett vegyél glicint (pl Gal márka).


Olvass utána azoknak, amiket írtam. Ügyes légy és csak okosan! Ne a vágy irányítson, az tévút. Te irányíts.

febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!