Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hónap alatt tudok ártani...

Egy hónap alatt tudok ártani magamnak?

Figyelt kérdés

Az éves vérvétel elég magas LDL koleszterint mutatott, közel 5 volt az érték. Érdekes módon az orvosom azt mondta, hogy mérsékelten emelkedett, 3 hónap múlva nézzük meg újra, de nem kell diéta, csak mozogjak többet.

Ezzel szemben én az elmúlt egy hónapot szigorú diétával töltöttem. Nem ettem tojást, tejterméket, állati eredetű zsírt, és a teljes bevitt telített zsírt 10 gramm alatt tartottam. Ettől még kiegyensúlyozottan ettem.

Nagyon megoszlanak a neten a vélemények, még az orvosok között is. Egyesek azt vallják, hogy az emelkedett koleszterin attól is lehet, hogy nem tud ürülni a szervezetből és/vagy túlkompenzál a májam, mert nem viszek be elég állati zsírt.

Na és a kérdés. Ha a mai vérvétel azt mutatja, hogy a diéta semmilyen hatással nem volt a koleszterinemre (ne adj isten még tovább emelkedik), akkor kipróbálnám a másik elméletet is, miszerint tojást, koleszterint, állati zsírokat kell bevinni, hogy helyreálljon a rend. Persze nem ész nélkül. 1-1 ilyen hónaptól lehet bajom? Szívesen kikísérletezném, hogy mire hogy reagál a testem.


febr. 7. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A koleszterin 90% át a más termeli


A maardék 10% az amit diétával lehet befoolyásolni.

Bár egyes orvosok és kutatások mega tapasztalat is azt mutatja hogy a koleszterin szint egy adotság.

A máj termel annyit amennyit termel, hogy mia sok? Esküszöm még sehol nem olvastam arról mi alapján állapították meg a normális koleszterin labor értékeket...

Engem pl mindig bacogatnak az orvosok a 7-8 as koleszterinem és a szintén magas trigliceridem miatt, gyógyszert akarnak mindig kiírni, de én nem szedek koleszterincsökkentőt, mert a kardiologiai vizsgálatok alapján semmi baja sem a szívemnek, sem az ereimen.

És a koleszterincsökkentő mellékhatásai köszönöm de engem nem vonzanak...

cukorbetegség, izomfájdalom, izomelhalás, inpotencia, vesekárosodás.

A legizgibb kettő, az izomelhalás, amia szív izmot is érintheti. Na mega cukorbetegség sem gyerekjáték.


Csak azért nem kúrom szét a májam, a vesém, hogy a laborerdményben tetszen az orvoknak az Összkolesztern értékhez írt szám!


Nálam a koleszterin meg triglicerid a rossz táplálkozástól és a mozgásszegény életmódtól van (ezt az orvosok i s állítják) ami a vizsgálatok szerint nem okozott eddig még semmiféle szív érrendszeri eltérést.

Igy nem is szedem a koleszterincsökkentőt!

febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Külföldi fórumokon (amik tipikusan ezzel a témával foglalkoznak) rengeteg olyan esetet olvasni, hogy emberek gyakorlatilag megfelezték a koleszterinüket egy hónap alatt életmódváltással.. szóval ez a 105 nekem furcsa. Arról nem is beszélve, hogy oké, hogy a máj termeli, de a májra lehet hatással lenni.


Kicsit ellentmondásos az írásod egyébként, mert az elején azt mondod, hogy nem nagyon lehet befolyásolni diétával a koleszterint, majd a végén mégis az étkezéssel magyarázod a magas értékeidet.

febr. 7. 14:27
 3/7 A kérdező kommentje:
105 -> 10%
febr. 7. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az étkezésem befolyásolja, hanem az rossz étkezés miatti túlsúly.


Amugy ah szépen beszeded a sztatint amita doki felír neked vidáman, akkor olyan lesza koleszterin szinted mint egy kisbabának:)


Ha erre van szükséged akkor szedd a koleszterincsökkentőket marékszám.

febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 hónap alatt nem lehet sok változást elérni. Legalább 3 hónap, amit érdemes kísérletezéssel tölteni. Ekkora koleszterintől senki nem halt még még ilyen rövid idő alatt. Főleg fiatalon.
febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4: Az egész kérdésemben azt feszegetem, hogyan lehetne elkerülni a sztatint anélkül, hogy homokba dugnám a fejem, hogy a kórosan magas koleszterin ártalmatlan.
febr. 7. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Értelek


De eza kórósan magas koleszterin szint, mint fogalom is vitatott dolog.


A májad termeli.

Csökkenteni csak vegyileg előálított gyógyszerrel tudod ami a májra hat.


Én nem szednék sztatint az tuti, rengeteg mellékhatása van


Olvass utána

febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!