Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vissza lehet valahogy szokni...

Vissza lehet valahogy szokni a csípős ételekre?

Figyelt kérdés

Régebben rengeteg csípőset ettem. Nem a legvadabb, fogyaszthatatlan dolgokra kell gondolni, de a hegyes-erős zöld paprikával, haragos pistával, pepperonival majdnem minden ételt feldobtam.


A csípésérzettel nem volt bajom, sőt, talán túlságosan is toleráns lettem vele szemben, mert egy idő után a gyomrom döntött úgy, hogy többé nem fogadja be. Régen a nagyobb mennyiségű, adott esetben nagyon intenzíven csípős kaják után sem volt semmi gondom, most viszont már egy kiskanálnyi erős pista (még csak nem is a haragos változat), vagy egy negyed erőspaprikánál nagyobb mennyiség is a padlóra (vagyis pontosabban a vécére) küld.


Nagyon hiányoznak a csípős ételek, szeretném újra fogyasztani őket, még akkor is, ha a legerősebb dolgokról vagy a nagyobb mennyiségű csípős hozzávalókról végleg le kell mondanom. Létezik valamilyen módszer erre, pl. ha elkezdek rendszeresen, kis mennyiségben enni, vajon a gyomrom is tolerálni fogja idővel, vagy csak szivatnám magam? Van esetleg olyan gyógyszer, vagy diéta, vagy bármi, ami segíthet ebben?



márc. 1. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Azért az tiszta hogy a csípős íz ennyire intenzív evése azért van mert az ízlelő bimbók össze vannak törve már.Ilyen sérülések akkor vannak mikor valaki erős dohányos,ivós,vagy a sok tömeg étkezéstől.Örülj neki hogy az emésztés megálljt parancsolt.
márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy az ízlelőbimbóimnak semmi baja. Sőt, amióta abbahagytam, már egy ideje sokkal erősebbnek érzem a csípős ízt, mint azelőtt, mintha a tolerancia leépülne. Ha sérült is volna bármi, regenerálódott. Dohányozni és alkoholt fogyasztani pedig csak alkalmi szinten szoktam, így kétlem, hogy ez bármilyen probléma forrása lenne. És mint mondtam, a csípőset mértékkel fogyasztottam, még ha gyakran is, így nem teljesen értem, hogy pontosan minek is kell megálljt parancsolnia a szervezetemnek. De nem vitázni szeretnék, csak úgy érzem, ez a válasz nem alkalmazható vagy hasznos az én esetemben.
márc. 1. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, az emésztés a korral változik, te már sose fogod bírni a csípőset.
márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!