Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehér nyálka szerű dolog a...

Fehér nyálka szerű dolog a székletben, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok néha szokott velem olyan lenni, hogy wczés után van egy valamilyen fehér nyálka szerű dolog a székletem külsején. Nagyon vékony fehér olyan mintha szösz lenne még a hajszáltól is vékonyabb és nem sok. Már volt régebben ilyen amikor férgekre gyanakodtam es el is mentem orvoshoz ahol adtak féreghajtót és széklet mintát is vettek de semmi. Mindig megijedek hogy lehet féreg de ezek nagyon vékonyak és nem hinném hogy féreg de nem zárom ki. Mindig tünetmentes vagyok teljesen rendben van az emésztésem, semmi betegség. Valaki tudna segíteni mi lehet ez?

máj. 21. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Álhártyás vastagbélgyulladás is lehet.
máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem gennyes vagy véres, akkor vélhetően nem súlyos probléma okozza.
máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valamit nem tudsz megemeszteni normálisan.
máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem, nem gennyes és nem is véres. akkor gyakrabban szokott lenni ha erőlködnöm kell.
máj. 21. 23:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem szabad megijedni azonnal. Ha nincs egyéb tünet, tehát nem véres és v. gennyes (mint ahogy a #2-es is írta), feltehetően igen kicsi a komolyabb probléma fennállása. IBS ezentúl egyébként lehet, de az erőlködés, amely úgy hiszem székrekedés miatt van, szintén megjelenhet emiatt nyálka a székletben. A nyálka tulajdonképpen egy védőréteg, amely különösen fontos, hiszen magát a belső bélfalat borítja, szigeteli, sikamlóssá teszi magának a székletnek. Gondolj bele, anélkül konkrétan karcolná belülről az egyébként is száraz székleted, az erőlködéssel pedig a széklet-darab tolja a már előtte felgyülemlett nyálka-gyülemet, ami egyébként szintén fontos, a végbélnyílás számára - mechanikai védelem akár (többek között). Ha nem görcsölsz utána, nincs baj, ha széklet előtt görcsölsz, de kaki után enyhül, esetleg megszűnik, IBS gyanús, főképp, bár csak enyhe sejtés, úgy gondolom, hogy váltakozik a székleted állaga, amely szintén az IBS-t erősíti.

Összességében merem mondani, hogy természetes jelenség, ha tényleg nincsenek riasztó tünetek (vér, genny, mindkettő, láz, hányinger, súlyos hasmenés...) :)

máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem nincsen semmi egyeb tunet az allaga is mindig okes nagyon ritka hogy faj a hasam vagy mas az allaga.
máj. 22. 14:57
 7/13 anonim ***** válasza:
#6, Ez esetben teljesen megnyugodhatsz valószínűleg. 😊
máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
meg annyi lenne a kerdesem hogy honnan tudom hogy nem fergek e? nem olyna nagyon de van aminek olyan formaja van. az is lehet nyalka? hogy kulonboztetem meg?
máj. 22. 16:11
 9/13 anonim ***** válasza:
#8, A bélférgesség tisztázódott volna a széklettenyésztés alkalmával, még akkor is ha véletlenül Enterobius v. cérnaféreg lett volna, illetve ahogy említetted, kaptál féreghajtót, amely biztosan kitisztított volna még ha meg is telepedett volna benned. :) Ha nincs más tünet, próbáld meg kevésbé figyelni a székleted. Fogyassz kellő folyadékot, zöldséget, ha bírod a tejtartalmú ételeket; élőflórás yoghurtot, kefirt, zabkását, így ha véletlenül felborult a bélflórád, ezekkel pótolhatod a hiányzó bacik sava-borsát. De tényleg, ne figyeld annyi sokat a kakit, és ne izgulj. :)
máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
most teljesen normalis volt minden de megneztem kozelebbrol es lattam egy olyat mintha ver lenne. tegnap ettem csiposet es piros zoldseget is de nemtudom ez ver lett e volna. A nyak nem volt vsak ez a halvany voros csik. Kicsi volt es meg soha nem volt ilyne. Aggodnom kene?
máj. 24. 15:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!