Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mitől lehet? Főleg orvosok...

Ez mitől lehet? Főleg orvosok válaszát várom.

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmről tavasszal kiderült gogy allargiás a dióra. Majd pár héttel később hogy a mogyoróra is és aztán hogy minden olajos magra. Majd rosszul lett elméletileg a hústól úgyhogy most azt sem ehet és mikor elment allergia vizsgálatra kiderült hogy a tejtermékekkel is gondjai vannak vagy lehetnek majd, úgyhogy azt most inkább ne is egyen. Tehát már nagyjából semmit sem ehet, és ez elég rossz, mert ha elmegyünk moziba vagy ilyesmi utána nem tuddnk egy szendvicset megenni, mert neki rossz nézni hogy én ehetek sajtot pl. Szóval az a kérdés, hogy az mitől lehet hogy eddig semmi baja nem volt, de így 17 évesen hirtelen minden baja lett. A válaszokat előre köszönöm :)
2010. nov. 8. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez itt nem orvostudakozó, tehát kifejezetten orvosok válaszát rossz helyen keresed. Itt annál inkább:


[link]


[link]

2010. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Itt nem biztos, hogy túl sok orvos van jelen. A kérdésedre pedig az a válasz szerintem, hogy mostanra gyűlt fel a káros anyag a szervezetében, hogy az gondot okozzon. Az ételallergia során a bélbolyhok használódnak el és ezek nem tudják felszívni a bevitt ételt, aminek következtében a szervezet, mint káros anyag reagál rá, tehát allergiás reakciót mutat ki. Eddig valamennyire még működtek a bélbolyhok, de mostanra már nem képesek ellátni ezt a feladatot és a szervezet jelzett. Tudom jól, hogy ez egy nagyon kellemetlen dolog mind neki, mind pedig a környezetének, de az ő érdekében el kell viselnetek és mindenben támogatni. Ha csak ennyire allergiás, akkor ne egyen sajtos hamburgert, csak simát, sőt szolidaritásból te is csak azt edd. Nekem a kislányomnak van ilyen problémája képzeld el, hogy egy 5 évesnek milyen rossz ez, hogy semmit nem ehet, amit a többi gyerek, mert ő sokkal több mindentől meg van vonva. A három éves kis tesója mindig megkérdezi, hogy mit ehetnek, mert már ő sem hajlandó megenni semmit, amit a lány nem ehet. Szóval csak kitartás.

2010. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!