Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen praktikákat ismertek/aj...

Milyen praktikákat ismertek/ajánlanátok édességevési kényszer leküzdésére?

Figyelt kérdés
Hullámokban tör rám a nap folyamán (kb. 2-3 órás periódusokban) a "cukorégéhség" már hónapok óta, olyankor muszáj valami édeset ennem,akár csak 2-3 szem kekszet is,mert különben feszültté, nyugtalanná válok, és nem érzem jól magam.Ez viszont most már kezd nagyon megterhelő lenni...Sokszor már szabályosan hányingerem van az édes dolgoktól, mégis azt kívánja a szervezetem. Tud/ismer/használ valaki valamilyen hatásos praktikát az édességéhség csillapítására, ami tényleg bevált? Hallottam olyat,például,hogy olyankor meg kell inni egy kupaknyi citromlevet,de nem tudom,hogy ez mennyire hatékony? (Rólam egyébként annyit,hogy kb. 2 hónapja diagnosztizáltak PCOS-t nálam, és a jövő héten megyek az endokrinológiára.Nem tudom,hogy ez esetleg közrejátszhat-e?) Köszönöm a válaszokat! 25/L
2010. nov. 28. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen elképzelhető, hiszen ha a pajzsmirigy működésével van probléma, akkor szóba jöhet az édesség utáni irdatlan vágy. Ezt megfogod tudni az endokrinológián.
2010. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én bio-krómot szedtem,teljesen bevált,de én nem vagyok beteg,csak édesség függő voltam.
2010. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első:köszönöm a válaszodat!:)

Második: köszönöm,erről még nem hallottam,utánaolvasok!


Várom a további tippeket!

2010. nov. 28. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt én is PCO-s vagyok. A gyógyszer amit majd kapsz drasztikusan elmulasztja ezt, meglátod.Az első héten rá se bírsz nézni a csokira.
2010. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

utolsó!én is PCOS vagyok és azt hiszem én is falom az édességet,rettenetes,de le kell állitanom magam,mert szeretnék meggyógyulni,és babát is akarok.neked mennyi idö kellett?és mennyire volt egyszerü?neked is hullott a hajad?

kedves kérdező,ne haragudj hogy beleírok a kérdésedbe.

2010. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó:semmi gond! Nekem is rettenetesen hullik a hajam:S Tényleg jó lenne valami hatékony megoldást találni... Ha esetleg kiderül,hogy nincs inzulinrezisztenciám, és nem adnak majd metformint,nem tudom mit fogok csinálni,hogy ne kívánjam ennyire az édeset...:(
2010. nov. 29. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor mindkettőtöknek válaszolok.

Igen, hullott a hajam, de nem vészesen, csak folyamatosan hullott. Hámlott a bőröm az arcomon, óriási pattanások voltak az államon, innen jöttem rá, hogy nőgyógyászati a gond, a hajam gyorsan zsírosodott, már másnap estére újra kellett mosni, nagyon fáradékony voltam és ha olyan ételt ettem ami nagyon nehéz, utána annyira megfájdult a fejem, hogy a gyóygszer sem vette ki. És olyan csokievési rohamaim voltak, hogy volt, hogy úgy éreztem, ha most nem eszek csokit, megfojtok valakit.És a nőgyógyászom a 6. volt aki a tüneteim alapján és az ultrahang alapján megmondta mi a bajom és elküldött egy endokrinolgushoz.

Ő elküldött pajzsmirigy és terheléses vércukor vérvételre és nem lett jó a cukorgörbém.

Adott nekem a pajzsmirigyre egy nagyon gyenge gyógyszert a Letroxot és a cukromra Meforalt. Plussz napi 10 perces intenzív mozgás javasolt, no cukor, no fehérlisztes étel és 160 g szénhidrát diéta..na ezt nem mindig tartom be.

A Meforal össze mellékhatása kijött az első 2 hétben, rá se bírtam nézni a csokira, sőt hányingerem volt tőle. Ledobtam 7 kilót, azóta ki se lehet robbantani az 53 kilóból. A tornától izmosodtam. A pattanásaim elmúltak a bőröm gyönyörű, azóta 4 hónap alatt 2 szer fájt a fejem. Most volt egy olyan 4 hónap után hogy eszméletlenül hullott a hajam, el mentem a dokihoz, de azt mondta várjak még egy kicsit és elmúlt a hajhullásom is szép lassan.(lekopogom)

2010. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam megosztom a fejleményeket: Tegnapelőtt elmentem egy nőgyógyászati endokrinológushoz. Azt mondta, hogy mivel -a nőgyógyászom javaslatára- már elkezdtem szedni a Cypromix fogamzásgátlót a PCOS tüneteinek enyhítésére, ezért nem tud nőgyógyászati hormonvizsgálatokat készíttetni,mert így nem lennének informatívak.Viszont a cukoréhség miatt elküldött terheléses vércukor, és ezzel együtt inzulinrezisztencia vizsgálatra, ami tegnap meg is történt. Éhgyomorra vettek vért, aztán meg kellett innom egy 75%-os glükózoldatot (húh, gyakorlatilag cukorszirup volt, rendesen émelygett a gyomrom utána...),majd 2 óra múlva újra vettek vért. 2 hét múlva lesz eredmény, amivel vissza kell majd mennem az endokrinológushoz. Egyelőre ennyi történt. A cukoréhség továbbra is fennáll, és ami számomra megdöbbentő, hogy kb. 2 és fél órával annak a tömény cukros löttynek a megivása után már simán kívántam az édességet, és gond nélkül ettem a kekszet...:S
2010. dec. 4. 19:06
 9/9 anonim válasza:
nekem is minden tünetem meg van, ami fentebb taglaltatok, mondjuk annyival kiegészíteném, hogy én nem mondog csak édesség utáni vágyat érzek, hanem BÁRMIFÉLE étel után... legyen az pizza, hamburger, túróscsusza, édesség... ha nem kapom meg, szinte összeroppanok idegileg :D (kics túlzással.) ami kellemetlenebb, hogy nekem fel is jött 15 kiló (bár sokan inkább azt mondják, hogy a fogamzásgátló miatt van, amit lassan 1 éve szedek) ééééés szerintem is van köze a bogyónak hozzá, mert valamilyen úton-módon, akárhogyan is, de felrúgott valamit bennem..... én szerdán megyek beutalókért, majd szeretném, ha leírnád, miket tapasztaltál :) és remélem megoldódik a problémát! sok egészséget kívánok.
2012. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!