Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » L-Carnitine, Acai Berry thin:...

L-Carnitine, Acai Berry thin: szedhetők az alábbi körülmények között?

Figyelt kérdés

Túlsúly ellen, zsírégetési célból, sportolás/edzés NÉLKÜL, szedhető az L-Carnitine 500 pezsgőtabletta?? Vagy mindenképpen kötelező mellette sportolni? Egy ismerősömtől kaptam egy dobozzal, és nem tudom, hogy csak úgy, táplálékkiegészítőként szedhető-e, vagy kötelező tornáznom mellette?


A másik kérdésem: Olvastam az Acai Berry Thin tablettáról, állítólag csodákra képes a fogyás terén, és viszonylag megfizethető is, de őszintén szólva nem nagyon hiszek ezekben a bio-cuccokban, és eddig még sosem szedtem semmi ilyesmit,úgyhogy kicsit bizonytalan vagyok.Használta már valaki közületek? Mi a véleményetek? 26 kilótól kellene megszabadulnom:(


És végül az utolsó kérdésem: a fenti készítmények használhatók gyógyszerek szedése mellett? (Nebivolol-t, Atorva TEVA-t, Remeront, Xanaxot és Cypromix-et is szedek).


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 24. 01:51
 1/9 anonim válasza:

Ne akarok bunkó lenni, de:

1) Sport nélkül hiába fogysz le, plöttyedt sz@r maradsz.

2) Ha lefogynál lehet nem kellene ennyi gyógyszert enned

3) Nincsenek csodaszerek, amik lefogyasztanak, fogyáshoz kalória deficit kell, értsd beviszel x kalóriát, elégetsz y-t, a cél, hogy az y>>x

4) L-Carnitine-t 1500mg-os minimum szinttel célszerű szedni. De nem halsz bele, ha sport nélkül szeded, nem értem miből gondoltad, hogy bármi baj lenne.

5) ACAI: [link]

6) Kezdjél mozogni, meg nem szemetet enni. A reducil az egyik leginkább használt szer a kövéreknél mindössze 5,5%-ban járul hozzá a fogyókúra sikeréhez, a többi mozgás és diéta. (benne van a betegtájékoztatóban)

7) Rossz rovatban kérdeztél: Ez inkább a fogyókúra rovatba való.

8) Ha tényleg mozogsz, és normálisan kajálsz, akkor keress meg, írj ki egy kérdést sport mozgásban, és összeállítok egy legálisan beszerezhető hasznos cuccot, ami segít a fogyásban, de anélkül felesleges...

2011. jan. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az Acai Berry Thin tablettákról csak annyit mondanék hogy olvasd el a csomagoláson hogy hány mg acait tartalmaz. Aztán keress rá a guglin. Megdöbbentő dolgot fogsz látni. Gyakorlatilag ha beveszed az egész doboz tablettát akkor sem juttatsz annyi ORAC-ot a szervezetedbe mintha megennél egyetlen(!) gránátalmát. Érdemes utána olvasni minden ilyen csodaszernek, mert a nagyrészük kamu, ez viszont a pofátlanság határáig menően nagy ÁTVERÉS!!!
2011. jan. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves leppurd, nem akarok bunkó lenni, de


1.Halvány lila gőzöd nincs róla, hogy jelenleg mitől vagyok túlsúlyos... Nem jókedvemből,elhiheted, hormonális problémák okozzák, melyek kivizsgálása most is tart.Fogytam már nem egyszer rengeteget sport nélkül, és érdekes módon mégsem maradtam "pöttyedt sz@r"...


2.Már akkor is kellett ezeket a gyógyszereket szednem, amikor 26 kilóval kevesebb voltam, normál BMI-vel és tökéletes súllyal, ugyanis szívbillentyű hibám van, és a családunkban örökletes a magas koleszterinszintre és magas vérnyomásra való hajlam. Aláírom, hogy a súlytöbblet nem használ, de súly ide vagy oda, ezeket a gyógyszereket valószínűleg életem végéig szednem kell...


3.Köszönöm, de biológia és kémia szakot végzett, és olvasott emberként tisztában vagyok a fogyás mikéntjével,és elvével...


4.Egy szóval nem mondtam, hogy nem akarok az L-Carnitine szedése mellett mozogni...Én mindössze AZT KÉRDEZTEM, hogy ártalmas lehet-e úgy, ha az általa biztosított többlet energiát nem mozogja le az ember. Ez pusztán kíváncsiság volt, nem gondoltam, hogy már ez is baj...


5.Egy szóval nem mondtam, hogy szedni akarom...Az Acai-ról tegnap hallottam életemben először, és ódákat zengtek róla mindenhol, de mivel említettem, hogy sosem szedtem még ilyesmit, és erősen szkeptikus vagyok a táplálékkiegészítőkkel kapcsolatban, gondoltam rákérdezek pár személyes tapasztalatra, de ezek szerint ez is baj...


6.Mint említettem, tisztában vagyok azzal, hogy mozognom kell, csak épp a szívbillentyű hibám miatt sajnos nem űzhetek akármilyen sportot... Kerékpározni és úszni fogok, mindössze arra várok, hogy legyen végre kicsit jobb idő, és ne fázzak meg állandóan miután kijövök az uszodából...


7.Mivel a kérdésemben arra vonatkozó rész is van, hogy más gyógyszerekkel szedve ártalmasak lehetnének-e az egészségemre ezek a TÁPLÁLÉK-kiegészítő szerek, szerintem teljesen mindegy, hogy a táplálkozás vagy a fogyókúra, vagy az egészség rovatba írtam-e a kérdést...


8.Köszönöm de ha nem haragszol, ezek után nem kérnék semmilyen tanácsot Tőled...


Pont.:P


Kedves második: igazad van, köszönöm!

2011. jan. 24. 14:26
 4/9 anonim válasza:
47%

Régen rossz, ha ilyen hülyeségeket kérdezel biosz szakkal. Sajnálom az intézményt, ahol végeztél, csodálom, hogy minden jöttmentnek adnak diplomát.


Jajj, fázol, ha kijössz uszodából, mindjárt megsajnállak, szerinted más nem fázik, ha kijön az edzőteremből?


Úszással, futással pont a szíved terheled, szóval...


Hormonális gondok: könnyű mindent erre fogni, de, ha kalóriadeficited van, akkor nem fogsz hízni. De ezt te is tudod, hiszen biológus vagy.


Ha biológus vagy, akkor pontosan ismerned kellene az Acai Berry hatását, vagy legalább a google-t.


A továbbiakban nem szeretném, ha beleszólnál abba, amit írtam, ha gondolod kimehet a sport, mozgásra, lássuk kinek van igaza.


Ja és plöttyedt sz@r maradtál, mert fogyni akarsz.

Sőt, ha izomtömeget növelnél, akkor megnőne a passzív energiafelhasználásod, de gondolom ezt is tudod,, mivel biosz szakon végeztél.

2011. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na akkor...


Egy szóval nem mondtam, hogy biológus vagyok...:P


Kikérem magamnak ezt a hangnemet, mit képzelsz, ki vagy Te?


Nem FÁZOK amikor kijövök az uszodából, hanem MEGFÁZOK rendszeresen...Nem mindenkinek egyforma az immunrendszere, ez van, ha nem tetszik, tudlak sajnálni...


Valószínűsíthetően sosem jártál még kardiológusnál, mivel minden kardiológus az úszást javasolja sportként a szívbetegeknek, épp azért, mert nem köpi ki az ember a tüdejét, mint például futásnál(egy szóval nem mondtam, hogy futni akarok,sőt!), hanem kíméletesen erősít...


Képzeld el, ismerem a Google-t, bármily hihetetlen... Elvégre megtaláltam az Acai-t... De egy leírás sem pótolja az emberek személyes tapasztalatát, ezért kérdeztem itt...


Honnan tudod, hogy pöttyedt szar vagyok? Láttál már valaha? :P


De tudod mit? Nem fogok egy ilyen magáról kissé sokat képzelő izomagyú IQ-betyárral vitatkozni, mint Te, semmi értelme...

2011. jan. 25. 00:04
 6/9 anonim válasza:

1) "biológia és kémia szakot végzett, és olvasott emberként tisztában vagyok a fogyás mikéntjével"

Már ennél a pontnál hiteledet vesztetted, és ezt bizony tőled idéztem.


2) Milyen hangnem? Te nem fogyni akarsz? Emellett csak rá akartalak venni, hogy mozogj, és igen, néha kegyetlennek kell lenni, hogy jót tegyél...

De neked kár volt akár tanácsot is adni, mert te a tipikus kövér vagy, aki várja a csodát, de tenni nem tenne semmit a fogyásáért, ami kiragadja a komfortos kis életéből.


3) Szerinted mitől szar az immunrendszered? Én 1 évben max 1x vagyok megfázva, ennyi, mert normálisan kajálok, viszek be vitaminokat, antioxidánsokat, emellett rendszeresen mozgok...


4) Úszás is ugyanúgy kardiovaszkuláris mozgás, mint a futás, ugyanúgy ki fogod köpni a tüdőd. Sőt a kerékpározás is kardio mozgás. És lehet teremben is kerékpározni, vagy veszel szobabicót. Ha nagyon akarnál, mozoghatnál.


5) A google-t tudod használni: vannak olyan fórumok, amik pont az ACAI-val és társaival foglalkoznak, és személyes beszámolókat is találsz, de mint írtam, ezek a csodaszerek a fogyásod nem befolyásolják.

[link]


6) 26 kiló plusszal nem lehetsz egy szép, feszes bőrű ember.


7) Vicces, hogy az agyi képességeimről, a hozzáértésemről vitázok egy olyan emberrel, aki BIOLÓGUSNAK HAZUDTA MAGÁT. Ha nem akarsz vitázni, ne vitázz, nem érdekel. Amúgy nem tudom miből szűröd le, hogy sokat képzelek magamról... Mondjuk van mire, mert nem kell hazudnom egy anonim oldalon magamról. Valahol ez is eredmény...

2011. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Drága leppurd!


Komolyan megnevettetett a kétségbeesett vergődésed az igazad bizonygatásáért...XD


Képzeld!A gimnáziumban végeztem biológia-kémia szakon, egyébként egyetemi végzettségemet tekintve környezetmérnök vagyok, úgyhogy ezt jól megszívtad...:P


A továbbiakban nem érdekel a véleményed mivel: 1.sz**t se tudsz rólam,illetve arról, hogy menyit és mikor mozgok 2.sosem láttál, másképpen tudnád, hogy a 26 kiló plusszom arányosan megoszlik, mivel igen magas vagyok...3. Annyira kicsinyes ez a vitatkozás, hogy nem fárasztom magam vele...


Lehet, hogy engem a túlsúlyom visz majd a sírba, de Te pedig lehet, hogy épp a nagy edzés- és sportőrületed kiélése közepette kapsz szívrohamot vagy szívinfarktust...(Lásd jó pár focista...)


ÁMEN.

2011. jan. 26. 09:46
 8/9 anonim válasza:

Nincsenek érveid, ez a baj. Azok a focisták nem azért haltak meg, mert sportoltak, hanem mert kemény szteroidokat is szedtek mellette.


26kiló plusz az 26 kiló plusz, én 196 centi magas vagyok, és 5 kiló plusz is meglátszik rajtam.


A továbbiakban én sem vagyok hajlandó ebbe a topikba írni, mert felesleges, érveid nincsenek, max beszólogatni próbálsz, sértődött módon, 0 hozzáértéssel.


Okos enged, szamár szenved, bármit írsz ide, lesz@rom, nem reagálok rá. És a környezetmérnök a legbüfébb ttk-s szak, a földrajzzal van egy szinten... Szóval ne nagyon verd rá a melled.

2011. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kiria válasza:

Kedves Kérdező!

Ne várj csodát ezektől a készítményektől. Lefogyni valóban csak úgy tudsz, ha feleannyit eszel és kétszer annyit mozogsz. Írtad, hogy szívbillentyű betegséged van. Ha súlyos problémákat okozna, akkor azt műtéttel korrigálták volna, ha ez nem történt meg nyugodtan sportolhatsz, még futhatsz is, ha az ízületeid bírják.

A hormonzavar miatt nem lehet elhízni legfeljebb attól, hogy megnő az ember étvágya és lassul az anyagcseréje, de nem a hormonok nem megfelelő működésétől hízik az ember, hanem mert sokat eszik. Aushwichben sem voltak kövér emberek, hormonzavaros pedig valószínű volt.

Tehát muszáj valami sporttal kiegészíteni a koplalást. Nem szükséges a hosszú kimerítő kardió edzés, lehet otthon súlyzókkal edzeni. Az én tapasztalatom, hogy a ketlebellel való edzés valóban hatékony tud lenni. És ne felejtsd el, hogy ép testben ép lélek. Ha bebizonyítod magadnak, hogy képes vagy lefogyni, akkor a leírt gyógyszerek közül egyet sem kéne szedned. Az antidepresszánsokat pedig én ki sem váltottam volna! Helyette szerez be egy kettlebellt, vagy egy futócipőt!!

Fogyni gyorsabb, mint hízni. Hol tudsz te 5-6 kg-t hízni egy két hét alatt, fogyni ugyanennyit pedig simán le tud az ember, nem?

Sok sikert

2012. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!