Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen betegségre/vitaminhiány...

Milyen betegségre/vitaminhiányra utal az a tünet, hogy étkezések után iszonyatosan álmos leszek?

Figyelt kérdés
Alapvetően alacsony mostanában az energiaszintem, de ha eszek, utána szinte ott helyben a tányér felett el tudnék aludni. A családom mindig viccelődik rajtam, de egyszerűen ilyenkor alig tudok ébren maradni és ha lehetőségem van rá 2-3 órát alszom is. De. pl munkahelyen nem szunyálhatok ebéd után egy órát :) Viszont így meg a koncentrációm a béka popsija alatt alatt van órákig utána.
2011. jan. 24. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Evés után az emésztés sok energiát leköt, és a vér is a gyomorba távozik a fejből, ezért van az álmosság. Nem hiszem, hogy ez vitaminhiány lenne, ez annak a függvénye, hogy mennyit és milyen nehezet eszel, természetesen minél több és nehezebb az étel, annál álmosabb vagy.

Nekem az étrendváltás óta nincs ilyen gondom, könnyűt eszem, épp annyit, amennyivel jól lakom, és sosem vagyok álmos.

De ha úgy érzed, kevés az energiád, szedj valami komplex készítményt. Csak vigyázz, nehogy étvágyat csináljon :)


25/N

2011. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és sportolj, menj levegőre! Nem evés után kell ugrálni, de pl menj el sétálni, ne engedj az álomnak! Reggelente pedig legalább tornázz egy picit, nagyszerűen energetizál.
2011. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz minőségű kaja (sok szénhidrát) vagy cukorbetegség.
2011. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az energiaszint emelése nem egyszerű de nagyon fontos. Ez megoldható egy pulzáló mágnesterápiaás kezeléssel. Ez alkalmas az esetleges gyomor problémákra és cukorbetegség kezelésére megelőzésére.

További infó: [link]

2011. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tilka ***** válasza:
nekem akkor volt ilyen mikor középidős terhes voltam és a vérnyomásom a béka segge alá került. Mérd csak meg a vérnyomásod, lehet nagyon lemegy és akkor kávé :)
2011. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!