Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerinteke ha a citromot...

Szerinteke ha a citromot kifacsaraom és ugyiszom az elég baj? Hallottam erről a fogyókura'ról hogy 30napig kell csina'lni! 1nap 1 citrom 2 nap 2 citrom és igy tova'bb! ezzel a'rthatok magamnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Heeeee? S 30. nap 30 darab citrom?! Hat a penztarcadnak max artasz, magadnak meg... lehet, van benne valami, de szerintem nem jo, mert pont az van, h a legtobb ember szervezete el van savasodva, és inkább savtalanitani kéne, mint mégjobban savasitani.
2011. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebbe a savasodás-lúgosítás dologba inkább ne menjünk bele, de annyit mondok, hogy akinek egészséges a veséje és a tüdeje, annak nem igazán lehet baja, max. ha benyom fél liter sósavat, de akkor meg más miatt :D


Nos, ez a citromozás nem igazán tűnik jó ötletnek. A citrom savas, és fokozza a nyálelválasztást, emésztőenzimek elválasztását. Szóval annyit érsz el vele, hogy hamarabb megéhezel. Plusz azért ha benyomsz 30-at, akkor az a savmennyiség árthat a gyomorfaladnak is.

2011. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a citrom lúgosít. Bár tényleg savanyú az íze.

Langyos vízbe facsard, úgy idd meg!

nem kell 30 citrom! Max 3.

Szerintem nagyon jó, tisztít(a beleket is), energetizál, feltölt, tele van vitaminnal, lúgosít.

2011. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:

Hát én végigcsináltam a citrom-kúrát, bár én a 9-est csináltam. Vagyis: első nap 1 citrom, másosdik nap 2, és így tovább. A kilencedik nap 9 citrom, majd visszfelé, 8,7,6...

Az eredmény: NULLA. Illetve annyi történt, hogy az államon és a homlokomon furcsán megvastagodott a bőröm. Pedig nem kentem oda. De fogyni nem fogytam egy dekát se.

Smafu az egész citromkúra. Hülyeség.

2011. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, olyan módon tényleg lúgosít, hogy mivel növeli az emésztőnedvek és a sósav elválasztását a gyomorban, a sejtek savat vesztenek, tehát emiatt lúgosabbak lesznek. De! A jó szervezet ezt kompenzálja. Szóval tökmindegy, hogy lúgosít v sem. Az a lényeg, hogy ha üres gyomorra iszik valaki citromot, az hosszú távon gyomorfekélyhez is vezethet!
2011. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a va'laszaitokat....sztem felhagyok a " citrom kra'val" max naponta megeszek 1 et nem akarom a gyomromat tönkre tenni :)
2011. jan. 25. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!