Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az lehetséges, hogy 13 évesen...

Az lehetséges, hogy 13 évesen tejallergiám van?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze.Ismerek 10 éves tejallergiás gyereket is.
2011. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kellene egy tesztet végeztetni, mert lehetséges.
2011. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző, teljesen felesleges a teszt, ha megissza a tejet, és baja van tőle, akkor egyszerűen hagyja ki. Nem érdemes olyan ételekkel terhelni az emésztőrendszert, ami problémát okoz. Az én férjem 23éves koráig fogyasztotta a tejtermékeket, mert az anyja, aki mellesleg egészségügyis volt, nem vette észre hogy a fiának állandóan hasmenést okoznak a tejtermékek. Emiatt, vagy nem emiatt a férjemnek már ilyen fiatal korára egy csomó betegsége volt, durva visszeresség, heves szívdobogás, állandó fejfájások, bőrproblémák, ekcémás tünetekkel, szóval eléggé aggasztó állapotban "vettem át őt". Mihelyt összekerültünk, rájöttem, hogy miután tejes dolgokat fogyaszt, kellemetlen tünetei lesznek, ezért megpróbáltuk kihagyni ezeket, és láss csodát, rövid idő múlva kezdtek eltűnni ezek a bajok. Később, kb. 8 éve elkezdtük szedni a dr Lenkei féle vitaminokat, azóta jobb állapotban van mint valaha, bár most már 40 éves. Én hasonlóképpen, nincs már egészségügyi problémánk egyáltalán.
2011. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért kéne a teszt, mert nem mindegy hogy laktózérzékeny e, vagy a tejfehérjét nem tudja lebontani. Tünetek ugyanazok, hasmenés, bélpanaszok, csak elsőre van gyógyszer, a második esetben viszont még az sem mindegy milyen kekszet eszik meg, mert a tejporral készült dolgokat is ki kell iktatni.
2011. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

van gyógyszer!

Mire nincs? És hányan gyógyulnak meg???? Sokan abba halnak bele hogy szedik az orvos által felírt gyógyszert. Ha nem mindjárt a gyógyszerekhez nyúlnánk, hanem gondolkodnánk, akkor több ember mondhatná el magáról hogy ésszel cselekedett, és segített magán.

2011. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a férjem esetében sem az orvos diagnosztizált, hanem én, és azzal hogy elhagytuk a tejtermékeket, megoldottuk a problémát, nem szorul gyógyszerre a férjem, és akkor sem nyúlnánk gyógyszerhez, ha az orvos mondaná. Az indokolatlanul adott gyógyszerek kárt okoznak!!!

Ha csak a gyógyszerek segíthettek volna, akkor már ki kellett volna halni az emberiségnek, mert gyógyszerek csak kb. 100 éve léteznek.Mindenki tud tenni saját magáért.

2011. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól van na :)

Csak mondtam...ez nem gyógyszer hanem egy enzim, ami lebontja a tejcukrot ( kb ugyanaz a kategória mint az inzulin, a cukorbetegnek nincs elég, ezért pótolják, és nem azért mert gonoszak :D ). A laktózérzékenyeknek nincs ilyen enzimjük, amúgy ők a normálisak, az hogy felnőttkorban valakinél van ilyen enzim, az a rendellenes :) De nem kezelik, mert nem okoz problémát.


Viszont a kérdező 13 éves, nem kéne kizárnia a tejtermékeket kapásból, mert ha csak laktózérzékeny, az prímán kezelhető, és fejlődő szervezetnek meg kéne a tej.

Ha a fehérjére allergiás, az viszont komoly probléma, és keresztallergia miatt minél előbb ki kellenne deríteni, pontosan mire érzékeny. Amúgy meg nem is biztos hogy a tejre érzékeny, vagy allergiás. Pl nekem csak a zsíros tejtől van gondom, ami inkább epe mint tejérzékenység. 1,5-ös tejtől semmi bajom, se tejtermékektől.

2011. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!