Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételben található...

Milyen ételben található D-vitamin?

Figyelt kérdés
Szeretnék D-vitamint,de mindenki csak azt mondja hogy a napba van meg a gyógyszerekben.De ezt csak receptre lehet iratni,én viszont nem akarok ki iratni,inkább valami féle ételt szeretnék fogyasztani(gyümölcs.zöldség)amiben szintén esetleg meg található.(Lehet hogy hülyeséget kérdeztem ezért elnézést kérek)előre is köszönöm.
2009. febr. 27. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A D-vitamin a csontok egészséges működéséhez szükséges. Ahhoz hogy csontjaink sokáig és jól működjenek, egészségesek maradjanak, ne törjenek el túl könnyen miközben sokat futkározunk, ugrálunk, játszunk, a kalciumon kívül D-vitaminra is szükségünk van. D-vitamin elsősorban tengeri halak és különböző állatok májában, tojásban, tejben, és sajtokban található. Szervezetünk is képes előállítani ezt a vitamint, de csak akkor, ha elegendő időt töltünk a szabadban, friss levegőn, napsütéses helyen. Vigyázni kell azonban arra, hogy ne vigyük túlzásba a napozást, mert túl sok belőle árthat a bőrünknek, szemünknek.
2009. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Légy fényevő! :)
2009. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A csukamájolajban.


"Az D-vitamin (kalciferol formában) jellemző mennyisége 100 g élelmiszerben:


* gabonafélék, hüvelyesek és őrleményeik, kenyerek, péksütemények: nem jellemző


[forrás?]


* száraztésztákban: 0-0,4 μg

* zöldség, gyümölcs: nem jellemző

* vaj, margarinféleségek: 0,5-7,5 μg

* húsok, húsipari termékek: 1-4 μg

* halak: 0,5-10 μg

* tej: 0,05-0,3 μg

* tojás: 5-25 μg


A bőrben is képződik, ha azt napfény éri."

Sajnos, a napfény hatására képződő D-vitamin mennyisége az időskorra erősen csökken. A légköri szennyeződések elnyelik az ultraibolya sugarakat, így kevesebb D-vitamin tud keletkezni a bőrben (az angolkór közvetett okozója az iparosodás miatti légszennyezés volt). A szervezetbe kerülő nehézfémek (ólom, kadmium) növelik a D-vitamin szükségletét.

2009. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

látom jo barátod a google :) kedves első :P

[link]


nekem pedig a biológiatudásom :::)

D vitaminforrások : a zsíros tej, a halolajak, és a napfény

2009. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzáteszem a sejtésemet: szerintem olyan tojásban, tejben.. aminek a gazdája(az állat) látta Isten napját a szabad ég alatt.
2009. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
[link] De én ajánlanám még a gyógynövény eredetü vitamint is esetleg, gyógyszertárban recept nélkul kapható. Csak meg kell mondanod hogy d-vitamint szeretnél, és a gyógyszertáros fog ajánlani !
2009. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sok D vitamin van gyümölcsben, zöldségben, tejben, tojásban hal. szardínia
2013. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hoyg ezekben csak a D vitamin elővitaminja van, amiből a tested napfény hatására előállítja majd. Ha sötétben akarsz lenni, akkor csak a csukamájolaj jó, mert abban készen van a D vitamin.
2013. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!