Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most kezdtem el foglalkozni a...

Most kezdtem el foglalkozni a helyes tpálálkozással, aki ért hozzá, mit gondol, ez elfogadható?

Figyelt kérdés

Eddig nem figyeltem oda mit eszem, már kb 2-3 hónapja heti 3szor rendszeresen edzek (néha-néha kimarad) és megpróbálok napi 5-ször enni, ált. 3 óránként.


A kérdésem az lenne, hogy ha nem akarok fogyni, de hízni se, csak mondjuk tartani ezt a súlyt meg formálgatni, akkor ez megfelel ennek a célnak? -->


Reggelire általában egy szelet kenyeret mindig megeszem, vmilyen sonkával, vagy szalámival, esetleg sajttal, 1 tojás, és egy pohár kefír puff.tönkölybúzával.


Tízóraira vmilyen gyümit eszem, vagy paradicsomlevet.


Ebédre rendesen megeszem amit főztek itthon, legyen az bármilyen leves, és főtt étel, de arra figyelek hogy inkább szárnyas húsokat, és köretet kevesebbet eszem + vmi savanyúság, zöldség, vagy befőtt.


Sajnos az édesség hiány mindig ebéd után jön rám, nem tudom hogy jobb ha ebéd után közvetlenül eszem, vagy lehozom uzsonnára. Mondjuk egy szelet csoki, vagy keksz, vagy 2-3 db házi süti, vagy piskóta vagy akármi. DE ha nem eszem édességet (minden nap azért nem szoktam) akkor eszem egy szelet sonkát, vagy egy fasírtot 2 ek. franciasalátával.


Vacsira már általában nem vagyok éhes, de egy tojás mindig lemegy :) mondjuk uborkával, vagy savanyúkáposztával.


Elég hosszú lett, megköszönném ha vki hozzáértő elmondja mi a hiba, min változtassak, vagy min ne :) Nagyon fontos lenne, mert szeretnék egészségesen táplálkozni, de úgy hogy az élvezet is megmaradjon:)


JAA és minden nap erősitek kb 15-20 percet este, és majdnem minden nap ugrókötél ( 10-20 perc).


17 lány (164/48)


2011. ápr. 27. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
nem vagyok hozzáértő, de nekem az az egészséges, ha vki nem eszik húst :D
2011. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én se vagyok hozzáértő, azért kérdek olyat aki azért benne van a témában :D egyébként szerintem húsra szüksége van az embernek.
2011. ápr. 27. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólás....baromság.

A hús igenis kell,hozzátartozik a normális táplálkozáshoz,persze csakis akkor sorolható az egészséges kategóriába,ha sovány húsokról van szó!

A táplálkozásodban egyébként különösebben nincs probléma,bár picit több rostot elbírna!Pl a reggeli kefírbe zabpehely vagy búzakorpa,több saláta-este pl tojás helyett egy sali csirkehússal vagy sonkával,egy natúr joghurttal nyakon öntve!

Ebédre is zöldségféleségekből több főtt étel,a leves is nagyon fontos része az étkezésnek!


Egyébként hogy vetted észre,hogy ha már csinálod egy ideje,a testsúlyod stagnál?Mert akkor abból a szempontból normális a kalóriabeviteled!


Figyelj arra,hogy összetett szénhidrátokat és sok fehérjét fogyassz!A hús pedig kell:)

2011. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a búzakorpát kihagytam az is megvan a reggeli kefírbe/tejbe. betartom amiket írtál, egyébként picit régebben (mióta így eszem) úgy vettem észre hogy fogyok (2 hetente kb 1 kilo--> ez remélem nem izomból) most viszont már azthiszem stagnál:) köszi a választ,hasznos volt!
2011. ápr. 28. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!