Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mi az oka?

Szerintetek mi az oka?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja fogalmazzunk úgy, hogy táplálkozási zavarokkal küzdök. 170 cm magasságom mellet 47-50 kg között ingadozik a súlyom. Napi ételadagom környezetem szerint igen kevés (4-5 szem pogi vagy 2×sült esetleg 1 szelet pirítós mellé majdnem egy liter tej/kakaó). Tisztában vagyok vele, hogy iszonyat kevés, de ez az a mennyiség ami szörnyű teltségérzet, hányás, hasmenés szenvedés nélkül lemegy.

A lényeg nem is ez. Csak azért írtam le, hogy világos legyen a dolog. Kérdésem az lenne, hogy a fenti mennyiség mellett néhány napja mégis 1-2 kg-os hízásnak indultam. De mitől? Miért? (Félre ne értsetek: örülök neki, nem ez a probléma, csak nem értem a dolgot).


2011. máj. 4. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A szervezeted átállt raktározós módba. Viszont az nagyon nem normális, hogy ilyen keveset bírsz csak enni, és a kérdésed hangsúlyából úgy érzem ezzel te is tisztában vagy. Azt ajánlom, hogy látogasd meg a háti orvosod és kérj tőle tanácsot, vagy menj el egy kivizsgálásra mielőtt komolyabb bajod lesz.
2011. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Kb. 3 hónapja járok kivizsgálásra a dologgal kapcsolatban. Már bele fáradtam a vizsgálatokba is meg a sok jó tanácsba is. Azért is írtam inkább ide ki a kérdést.

A menstruáció előtti napok nem okozhatnak ilyet?

2011. máj. 4. 10:07
 3/3 Cukordinnye válasza:

A szervezetedet "megtanítottad" arra, hogy keveset kap és azzal kell gazdálkodnia, ezért igyekszik mindent elraktározni, amit csak lehet.


Ennyi étel borzalmasan kevés. Tönkre vágod a gyomrod, az egész tested.


Ha már teljesen beleuntál a kivizsgálásokba és semmi újat nem tudnak mondani, akkor segíts magadon. Tervezd meg, hogy mit eszel. Lassan kezd el növelni az étel mennyiségét és fajtáját. Került az egyoldalú étkezést! Minden nap tartalmazzon az ételed vitaminokat, fehérjét, szénhidrátot, zsírokat, ásványianyagokat, vizet.


Ha nem tud más segíteni, szívesen összeállítok veled egy étrendet.


Ez nagyon veszélyes játék!

2011. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!