Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek epekövem van?

Szerintetek epekövem van?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete szenvedek görcsös fájdalommal a jobb bordaívem alatt... 2 hete voltam ügyeleten, ott azt mondták, h előfordulhat h epe bajaim vannak, de mivel csak most produkálom a tűneteket, menjek haza, és ha majd össze csuklok és nem tudok felkelni, esetleg besárgulok, akkor menjek vissza... Azóta voltam házi dokinál, ő elküldött vérvételre, a vér eredményem tökéletes volt, hasi uh-ra kedden megyek, már 2 hete bejelentkeztünk, egyáltalán nem múlik a fájdalom, 2 hete még sárgát hánytam, azóta nem igazán, csak többször hányingerem van... már 2 hete diétázom, nem eszem semmi zsíros, olajos dolgot, jóformán semmit... :S vízen élek, meg főtt krumpli, rizs, főtcsirke.. anya megijesztett, h biztos terhes vagyok.. de nem lehetek mert a havim rendesen megjött, de biztonságkedvért vettem tesztet, negatív lett!

Már nagyon unom, mert írtóra tud fájni, és a jobb mellkasom is szúr, az EKG-m is tökéletes volt!

Szerintetek mi lehet a baj? Már nagyon félek... Kérlek csak az válaszoljon, akinek volt ilyen gondja, vagy jártas a szakmában! Értelmetlen hozzászólók kerüljenek! Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 2. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hű, szegény, nagyon sajnállak. Nekem van epekövem, de ha epegörcsöm van, akkor nem csak a jobb bordaívemnél fáj, hanem kisugárzik jobbra a hátamra is. Nagyon tud fájni. Ami jót szokott tenni, az egy kiadós hányás, és egy No-spa forte. Szerencsére nekem, annak ellenére, hogy van egy kb 2,5 cm-es kövem, csak ritkán van epegörcsöm, és akkor ezek a praktikák segítenek. Egyébként eléggé durvának tartom, hogy ennyire hagynak nyűglődni, nagyon sokára lesz az ultrahangod. Ha az epehólyagod van gyulladásban, nem igazán jó úgy hagyni, de szerencse, hogy nincs lázad, akkor talán annyira nem vészes a dolog. Na persze a fájdalom borzasztóan idegesítő lehet.

Mielőbbi gyógyulást! :o)

2011. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem is van, hogy kisugárzik a hátamra is, naponta körülbelül 4X-5X biztosan begörcsölök, olyankor majd összecsuklok, elmondhatatlanul fáj.. de a házi doki sem érti, mert a véreredményem teljesen tökéletes.. Remélem vmit biztosan kimutat majd az ultrahang, mert ilyen fájdalommal nem tudnék sokáig létezni.. No meg ez a diéta, hogy szinte semmit nem ehetek, és még így is görcsölök, ez idegesít... :(
2011. jún. 2. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy epekő, lehet "csak" gyulladásban van az epehólyagod.

Nekem is sokszor szúr és "úgymaradok"mert moccanni se bírok. Egyszer az orvost is ki kellet hívni ( nekem sajnos megy a hasam az epém miatt) mert nagyon görcsölt a hasam. Majd elájultam és megijedtünk.

2011. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt mondta nekem a házi doki, ha gyulladásban lenne, akkor a vérvétel kimutatta volna, mert magasabb lenne a süllyedésem, vagy mi szösz... :)

De nekem az tökéletes volt, EKG-m is, szval tényleg nem tom, már nagyon várom a keddet, hogy végre kiderüljön... nagyon rossz 3 hete ilyen mindennapi fájdalmakkal élni, és dolgozni is.. :S

2011. jún. 2. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban, ha gyulladásban lenne, akkor a süllyedésed magasabb lenne, de a fehérvérsejt szám emelkedése is utalhat rá. Most már én is nagyon kíváncsi vagyok, mi lehet.

Első voltam.

2011. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!