Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól mondja a pszichológusom?

Jól mondja a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Anorexiát állapítottak meg nálam, ezért fel kell híznom. A magasságomhoz minimum 50 kilót állapítottak meg(162 cm vagyok). Amióta hajlandó vagyok kicsit többet enni megint csak a kajára tudok gondolni. Óránként tudnék enni valamit. Akkor is, amikor nem vagyok éhes, valami mindig azt súgja: ehetnél még... A pszichológusom azt mondja ez nem baj, elvégre úgyis híznom kell, de jobb lenne ha csak két-három óránként ennék normálisan, amúgy esetleg egy alma, vagy egy kis cseresznye, egy marék mogyoró,stb. Szerinte nem szabad most meg attól félnem, hogy kényszerevő leszek.

Igaza van?


2011. jún. 3. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem leszel kényszerevő,szerintem ne aggódj!

Végre megjött az étvágyad,örülj neki,óvatosan terhelheted az emésztő rendszered,de ne aggódj.

Az a normális,ha végre van étvágyad,a szervezeted kívánja az energiát és kell is!

Remélem mihamarabb kigyógyulsz belőle!

Vigyázz magadra!:)

2011. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy jobb lenne, ha csak 2-3 óránként ennél, de akkor normális kajákat. Ha rászoksz az állandó nasira, csak azért, mert mostmár szerencsére kívánod a kaját, a nasiról nehéz lesz leszoknod, amikor elérted az ideális testsúlyodat.

Régi mondás: reggelizz úgy, mint egy császár, ebédelj úgy mint egy király, és vacsorázz úgy, mint egy koldus. Ha közbe délelőttre is és délutánra is beiktatsz egy-egy uzsonnát (normális kajákból) pl. zöldség-gyümölcs, vagy egy szelet süti, hasonló. Ez ha utána számolsz, kb. 2-3 óránkénti evés. Az óránkéntit pedig akkor is felejtsd el, ha most előnyösnek tűnik.


Tehát én "rászoktatnám" a szervezetemet egy bizonyos rendszerre, és a bevitt mennyiséget növelném a rendszeren belül addig, míg eléred azt a mennyiség-bevitelt, amit más személy a te korodban is megeszik.


Másrészt ez azért is jó, mert a szervezetnek is idő kell, míg megtanulja hasznosítani a bevitt táplálékot, hirtelen megterhelni mennyiségben, nem biztos, hogy jó. Másrészt menet közben meg kell tanulnod "felismerni" az éhség-érzetet, és a későbbiekben majd valóban tudsz ráhagyatkozni. Ha állandóan, egyfolytában eszel, akkor ez a lépés ki fog maradni.


Csak okosan, ésszel, és akkor minden rendben lesz!!

2011. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
anorexiás ismeröseimnek egész nap folyamatosan enniük kellett, de egyszerre keveset csipeteket tudtak enni
2011. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egész életedben ilyen sovány voltál? Mert én igen. És nem vagyok anorexiás, ilyen az alkatom. Tegnap pl. csak egyszer kajáltam, mert nem vagyok éhes, mint a többi ember.


"Az anorexia nervosa egy pszichiátriai kórkép, amit helytelenül egyszerűen csak anorexiaként emlegetnek. Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik..."


Ha nem érzed hogy enned kéne, nem jelenti azt, hogy anorexiás vagy. Az anorexiás ember nem az, aki azért nem eszik, mert nem éhes, hanem az aki SZÁNDÉKOSAN nem eszik.


[link]

2011. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én kihasználnám a helyedben az anorexia "előnyét": megtanultad kontrollálni magad és a vágyaid. Hát hasznosítsd! Ne ess a ló túloldalára mert ha most rászoksz az állandó nassolásra, később már károdra lesz. Tessék 2-3 óránként enni, amennyit jól esik! Se többet, se kevesebbet! Hagyj időt az emésztésednek!

Örülök, h a gyógyulás útjára léptél:)!

Jövendőbeli dietetikus

2011. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha minden tápanyagot megkapna a szervezeted, amire szüksége van, akkor nem lenne olyan érzésed, hogy még enned kell valamit. Szóval egyél amit megkívánsz, csak azért mértékkel, ne ess át a ló túlsó oldalára, erre figyelj! Fokozatosan!
2011. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tegnap 19:17 tökéletesen igazad van!!

Kérdező, szerintem Te nem vagy /voltál anorexiás, mert akkor nem így gondolkoznál...

2011. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg tényleg az vagyok. Eredetileg 56 kiló voltam, izmos(a családom szerint). Aztán nyáron kezdtem inkább úgy érezni, hogy kövér vagyok. Lefogytam 43 kilóra 1 hónap alatt. Sokat sportoltam, alig ettem, számoltam a kalóriákat. Azóta se merek kicsit kalóriadúsabbat enni, és attól félek, hogy csak zsírt fogok építeni, izmot nem. Pedig mindennap egy órákat gyalogolok, vagy biciklizek. Egyszerűen rettegek. Amiket olvastunk, sajnos szinte minden tünet megvolt. Lassan egy éve nem menstruálok.
2011. jún. 8. 17:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, 162 cm magas vagyok.
2011. jún. 8. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Végy erőt magadon, tudod hogy nem jó amit csinálsz a testeddel és mégis csinálod. Máshogy nem fog menni, csak ha te is akarod. Ha rádtör a kalóriaszámolgatás, figyelmeztesd saját magad. Vagy ragassz a hűtőajtóra anorexiás csajok/pasik képét, és majd elmegy a kedved tőle. Egy pasi sem akar csontkollekcióval mutatkozni.


A drasztikus sporttal meg le kell állni. Ha nincs akaraterőd, mit sem ér mások segítő szándéka. Szerintem fordulj olyan orvoshoz és/vagy pszihológushoz aki tényleg segíteni akar.


Miért fogytál le ilyen rövid idő alatt? Biztos volt valami érzelmi oka is, azon kívül, hogy ducinak láttad magad. Esetleg valaki megbántott? Egy lélekdoki is ezt kérdezi majd meg a legelső alkalommal.

2011. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!