Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek kényszerevés ellen?

Mit tegyek kényszerevés ellen?

Figyelt kérdés
Nem zabálok állandóan. De sokszor rám jön, hogy rágcsálnék, ennék valamit. Végül is emésztés szempontjából jó, hogy sokszor keveset eszek (jobb mint a kevésszer sokat), de jó lenne megszabadulni tőle. Vékony vagyok, tornázok fitness dvd-kre, de ha nem tornáznék, akkor is vékony lennék. Nem is a hízás a problémám. Hanem pl most is neki kéne állnom tanulni (tudom, hogy nyár van, de nyelvet tanulok), de már megint rágcsálni, enni akarok valamit, annak ellenére, hogy nem vagyok éhes. Pedig alig egy órája ettem egy kis kocka vajas kenyeret. Szóval a lényeg, hogy a hasznosabb tevékenységről vonja el a figyelmem. Sokszor felállok valamilyen tevékenység közben és kimegyek a teraszra cigizni, vagy kimegyek a konyhába gyorsan bekapni valamit. Lehet ez ellen tenni valamit?
2011. júl. 10. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem gond a hízás, amikor tanulsz készíts be magad mellé egy tál chipset vagy akármit. És akkor ehetsz tanulás közben...
2011. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem jó, mert akkor nem koncentrálok a tanulnivalóra, hanem a kajára. Elfogy mielőtt eljutok a lap feléig.
2011. júl. 10. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem egyél tanulás előtt, aztán ha éhes vagy tarts megint szünetet. Ha nem hízol el akkor úgyis mindegy :)
2011. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló látom nem érted. Az a baj hogy tanulás közben is simán rámjön (vagy még előtte). Akkor 10 percenként felállhatnék sokszor. Annak nincs értelme.
2011. júl. 10. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
hát sztem akkor vegyél erőt magadon, egy idő után sztem úgyis elmúlik, amúgy meg nem hiszem el hogy nem bírsz ki fél órát evés nélkül...
2011. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt is kipróbálhatnád, hogy meghatározol magadnak egy rövidebb tananyagot, hogy na ha ezen túlvagyok akkor lehet egy kicsit nassolni, bár ez sem biztos, hogy segít éppen arra összpontosítani, amire kell. A másik ötletem az, hogy rágózz vagy szopogass valami lassan olvadó cukorkát, mert ha maga a rágás okozza a kényszert, annak így eleget teszel, de valószínűleg kevésbé vonja el a figyelmedet, minhta állandóan felugrálsz az asztal mellől és nyitod a hűtőt.
2011. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!