Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lesz hasmenésem a sok...

Miért lesz hasmenésem a sok rágótól?

Figyelt kérdés
Naponta megeszek 15-20-at, és mindennap hasmenésem van, ami rá is van írva, hogy sok esetén ez történik. Anyu ápolónő, de azt mondja, hogy hogyha nem olvasnám el hogy ez történhet, akkor nem történne. De nem tudom elképzelni, hogy okozhat a sok rágó hasmenést?
2011. júl. 31. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mesterséges édesítőszer van benne, konkrétan (ha jól tudom) aszpartam.


Annak pedig ez a hatása nagyobb mennyiségben, hogy hasmenést okoz. Amennyi rágót "megeszel" egy nap, abban már van annyi, hogy kifejtse áldásos hatását. XD

2011. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Xilit.

De amúgy a többi része korrekt. Cukorszármazék, ozmotikusan aktív, azaz viszi a vizet magával.

2011. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

De a rágót nem arra találták ki hogy megedd.

Ki kell köpni és akkor nem lesz hasmenésed.

Ilyen egyszerű.

2011. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olyan anyag van benne kis mennyiségben, amit az orvosok hashajtóként használnak. Ha sokat megeszel akkor pedig nagy mennyiségű hashajtó lesz belőle, ami pedig annak rendje és módja szerint kifejti áldásos hatását.
2011. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fenil-alanint tartalmaz, ami hashajtó hatású.
2011. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Enikő,xilit csak a xilites rágókban van,a sima gyárit nem ezzel édesítik.Az is okozhat hasmenést,de itt tényleg az aszpartam a hunyó,ami ráadásul ha igazuk van a tudósoknak idegméreg,de legalábbis rossz hatással van a szervezetre.

A másik,ami hosszú távon érdekes lehet,hogy a szervezeted a folyamatos rágás miatt olyan folyamatokat produkálhat(enzimtermelés,epeürítés)ami normál helyzetben csak étkezéskor történik meg.

2011. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jaj, nem nyelem le, tényleg rosszul írtam..:D Pont ezért nem értem. Bocsánat:D


köszönöm a válaszokat:)

2011. júl. 31. 14:09
 8/12 anonim ***** válasza:
de rá is van írva, h nagyobb mennyiségű fogyasztása hashajtó hatású.
2011. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"és mindennap hasmenésem van, ami rá is van írva"


ne csak nézz, láss is!

2011. júl. 31. 14:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Több édesítőszernek is van ilyen mellékhatása. Amit nem az ebben levő hiedelem okoz. Nem akarom anyukád szidni, de ha ez jut eszébe, nem az, hogy napi 15-20 rágó talán tényleg sok, akkor nem irigylem a betegeit. A fogaknak és a rágóizmoknak sem feltétlenül jó a sok rágás, de mivel a folyamatos édes íz gyomorsavat is termel, miközben csak az üres nyált nyeled, az sem feltétlen jó, az önmagában is megbolygathatja az emésztést.

Szerintem próbáld visszavenni napi maximum háromra.

2011. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!