Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zsíros kalóriadús ételek...

A zsíros kalóriadús ételek jobban telítenek akkor most ez miért van?

Figyelt kérdés

Naponta 5x szoktam enni, ha nem így teszek fáradt leszek, és ingerült, nem vagyok cukorbeteg, de ha sokáig nem eszek akkor alacsony a cukrom.

Egy barát azt tanácsolta, hogy egyek sokat reggel, jó zsírosat, kalóriadúsat, és akkor nem lesz gond délig kibírom kaja nélkül. Kipróbáltam, és egyáltalán nem vált be. Ha saját módom (zabkása, gyümölcs) szerint kajálok 2-3 óráig kibírom evés nélkül, de a kenyér, szalámi, szalonna párosítással másfél óra után azt hittem falnak megyek annyira éhes voltam. Kibírtam valahogy délig, de hogy még egyszer nem hallgatok másra az is biztos...


2011. aug. 28. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert a kenyér üres szénhidrát, és gyorsan felszívódik.


Zabkása + gyümölcs, az nekem 5 óra hosszat is elég. Még amikor ettem kenyeret, akkor én is így voltam, hogy óránként éheztem.

2011. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itthon mindenki hülyének tartott hogy zabkását eszek reggel, erre kiderül, hogy mások is esznek ilyet :) Eddig azt hittem, hogy egyedül vagyok az országban. :D
2011. aug. 28. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:
zsírdús étel feldobja a vércukrod egy kis időre majd le a mélybe és olyan éhes leszel, hogy felfalnál mindent. Olyan ételt egyél ami szinten tartja a vércukrodat és nem dobálja fel-le. Kerüld a cukros, rossz szénhidrátú, zsíros ételeket. Egyébként a cukrosok étrendje vagy az update diéta hasonló elveken alapul. De ilyen a glikémiás index is. Nézzél utánuk és próbálj meg ez alapján étkezni. Egy próbát megér max ha nem jön össze jöhet a B terv.
2011. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Kb. a cukrosok étrendjét követem, azzal a különbséggel, hogy nem számolom a szénhidrátokat, naponta 5x eszem, és semmi bajom sincs, normális a vércukrom. Egészségesen táplálkozom, ezért néznek a családban hülyének.
2011. aug. 28. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Én így csinálom, sokszor édességet eszek reggelire, meg amúgy is jó sokat eszek reggel, és délig simán kibírom, délben kajálok, utána csak másnap reggel, és nem vagyok éhes... Mondjuk elég sokat eszem reggel főleg...

Van olyan h már reggel 4kor ettem, és délig mégsem voltam cseppet sem éhes.

2011. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!