Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az nagyon gáz, ha reggelire...

Az nagyon gáz, ha reggelire eszek sokat (vagy nagyon sokat:S), később meg már keveset, kevésbé hízlalót?

Figyelt kérdés

Mostanában reggelire eszek nagyon nagyon sokat, meg édességet is sokszor desszertnek... Megeszek pl: 3 sajtos bagettet(44g), 100 g csirkemellsonkával, vajjal, 1 db paprikával.Aztán desszertnek fél doboz fagyi, vagy 3 túrórudi, egy tábla csoki, egy csomag keksz, sok-sok házisüti...ilyesmik...

Vagy ha csak kenyeret eszek, abból is lecsúszik 3-4 szelet+vajkrém+sonka+paprika...és mindig van desszert is.

Attól félek, ha ezt folytatom, nagyon meghízok...de valahogy muszáj legalább 1x szétennem magam, szinte függő vagyok.Úgy érzem, ha most nem eszem meg, megeszi más(családból) és nekem ne jut kaja, éhezni fogok. Szóval gyorsan el kell pusztítanom mindent. Aztán nagyon bűntudatom is van, hogy ennyit zabálok...holott fogynom kéne:(

Később meg már nagyon piciket eszek...egy kis almát, banánt, könnyű ebédet(főttkrumpli, csirkemell,főzelék..stb). Ez így még jó is lenne. Csak a reggeli a gond, egyszerre letolom a napi kalóriaszükségletemet is meghaladó mennyiséget:(


2011. okt. 4. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy reggelire eszel sokat és több szénhidrátot, utána kevesebbet és könnyű ételeket, hanem az, hogy mértéktelenül zabálsz, összeeszel mindent, mert attól félsz, megeszik előled, és utána lelkiismeret-furdalásod van. Így ebben az összetételben ez egy klassz táplálkozási zavar: a félelem, hogy nem jut, a bűntudat és a függőség.

Természetesen az is baj, hogy egészségtelen dolgokat habzsolsz be válogatás nélkül, csak hogy nem más egye meg, és ezt napi szinten csinálod. És az is baj, hogy túlléped a napi kalóriamennyiséget, hiszen ez elhízáshoz vezet.


Próbáld meg megbeszélni a családoddal, hogy ne egyék meg a fagyidat, sütidet, túró rudidat, és próbáld normalizálni a reggeli mennyiségét. (Ezzel együtt sem szabad minden nap ilyen cukros szarságokat enni.)

Ha önerőből nem sikerül, kérj segítséget pszichológustól, még mielőtt elhíznál és/vagy bulímiává fajulna a dolog.

2011. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Inkább így, mintha fordítva lenne, és este ennéd tele magadat. Takán az édességet csökkenthewtnéd, mondjuk fél tábla csokira vagy ilyesmi, de szerintem nincs ezzel nagy baj.
2011. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Megpróbálom legalább az édességet csökkenteni...

Nagy gond, hogy a lelki bajokat is evéssel kompenzálom:(Tudom hogy rossz, mégsem bírom megállni!Már minden pénzem kajára megy el:( Muszáj minél több kaját beszereznem, hogy aztán titokban felfalhassam. Különben meglátják mások és megfognak vetni hogy eszek..Vagy amit írtam, hogy nem nem marad...társaságban enni sem tudok már. Iszonyú bűntudatom van, nagyon haragszom magamra, zsírdisznó vagyok:(

2011. okt. 4. 13:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem zsírdisznó vagy, hanem beteg. Konkrétan: táplálkozási zavarod van, amit írtam. Egyértelmű jelek: zabálás, bűntudat, a kompenzálás (lelki bajokara), függőség, minden pénzed kajára, titokban evés.

Rajtad áll, hogy kérsz-e segítséget szakembertől (pszichológus), vagy nem. De innen csak egy hajszál a bulímia.

2011. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Áh hányni nem tudnék,(régebben bevallom próbáltam, de nem sikerült.)Hashajtózni rendszeresen hashajtóztam régen. Most már nem, mert emésztőrendszerei bajom lett. Már ezért sem jó egyszerre sokat ennem. Szégyenlem magam nagyon!
2011. okt. 4. 14:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Bulimiás tüneteid vannak, szóval jó lenne dokihoz menned!
2011. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már jártam egyébként dokinál jópárszor...elküldött 2 recepttel..
2011. okt. 4. 19:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Na tessék,ma is 3tojásból tejfölös omlett, 3 margarinos kenyér, 6 szelet piskótatekercs, 4 dl macikávés tej...off:(
2011. okt. 5. 09:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Pl ez a legutóbbi nem lenne sok a piskótatekercsek nélkül. Hány éves vagy? Milyen gyógyszert írtak fel?
2011. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

Mármint mire érted? Az emésztőrendszeri bajra controlocot és motiliumot.

2011. okt. 20. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!