Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rendszeres sportolás milyen...

Rendszeres sportolás milyen mértékben csökkentheti a vércukorszintet?

Figyelt kérdés
Éhgyomor esetében 5,5-ös vércukorszintet állapítottak meg nálam. Eléggé megijedtem, hogy ez közel van az elfogadható értékek felső határához, ezért jelentős életmód váltást szeretnék. Heti legalább 3 alkalommal fogok intenzív sportolni Milyen mértékű vércukorszint csökkenésre számíthatok néhány hónap, fél év múlva?
2011. nov. 11. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyelni kell az étrendre is!!!Nem a sport miatt lesz jó,vagy rossz a vércukor szinted!
2011. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A normál testsúly tartása vagy elérése, a helyes táplálkozás, egészséges életmód, sok mozgás féken tarthatja a betegséget, késlelteti romlását, a szövődmények kialakulásának kockázatát csökkenti. Lehetőleg minden nap mozogj legalább fél órát. Ha mást nem, legalább egy könnyű sétát iktass be, de persze aktívabb mozgás is legyen a programban. No nem busz után futás vagy korsóemelgetés.
2011. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sportolás közben a szervezetben a cukrot égeted el.

Olyankor nagyon jó ha van nálad müzli szelet vagy szőlőcukor tabletta, mert a cukor nagyon hamar kiég a szervezetből intenzív testmozgás közben.


Már volt amikor feltekertem biciklivel a János hegyre, át a Széchenyi hegyre a normafához és nem ettem semmit szénhidrát forrást közben. Amikor visszafelé leértem a Budakeszi út aljára, már kezdtem olyan furcsán érezni magam. Olyan érzésem volt mint ha hideg hó lenne a környezetemben, pedig nem tél volt. Később kezdett minden sötétedni, amikor leszálltam a bicikliről és nagyon gyengének éreztem magam. Eszembe jutott, hogy nem ettem semmit (nem vagyok inzulinos) viszont a sport annyira égeti a cukrot, hogy leesett a vércukrom. Kerestem a bicikli táskában egy kis szőlőcukrot és bekaptam. Fél percen belül. mint ha kicseréltek volna olyan erőben és frissen éreztem magam.


Egyébként meg azért jó a mozgás mert attól fejlődik az izom tömeg. A nagyobb felépített és fenntartott izom tömeg segít elégetni alapban is a szénhidrátot vagyis segít csökkenteni a vércukor szintjét a mindennapokban is.


Már nagyon sok dolgot megtanultam a cukorbetegséggel és a szövődmények elkerülésével kapcsolatban. Korábban volt neuropátiám és kezdődő majd elhatalmasodó retinopátiám, akkor három havonta kellett járni a szemészeti klinikára. Már többször meg akarta lézerezni az orvos, de tudtam, hogy megoldom másképp és nem engedtem.

Az okát számolom fel a koleszterin szint jelentős csökkentésével és omega3 olajoknak a fogysztásával. Ezek az olajok önmagában nem segítenek, de a megfelelően nagy dózisú (40-80mg/nap) Atorvsztatinnal együtt már ki tudják tisztítani az ereket. A koleszterint nem a labor szerinti normál értékre kell leszorítani, hanem az alá ahhoz, hogy az erekben lerakódó koleszterin ismét a keringésbe kerüljön az érfalakról és a szervet azt felhasználja. Már két éve tünetmentes vagyok, sőt a korábbi problémák is vissza fejlődtek, elmúltak.


Szóval a mozgás, lehetőleg intenzív sport sokat segít.

Már alaposan kielemeztem milyen folyamatok játszódnak le a szervezetben a ii.-Es típusú diabétesszel kapcsolatban. Az étkezések adagja és az összetétele is már kiforrott és az is, milyen gyakran lehet szénhidrát tartalmú élelmiszert enni (másfél-kettő óránként annyit amit a következő ilyan idősn belül normál értékre le tud bontani a szevezetünk).

2017. jan. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!