Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon félek, hogy valami...

Nagyon félek, hogy valami komolyabb bajom van. Mit csináljak? 17F

Figyelt kérdés

174 centi magas vagyok, 65 kiló. 60 kilóra szeretnék fogyni, már nem kell olyan sok, de nem is ez a bajom, hanem az, hogy körülbelül 2 hetente járok nagywc-re. Ez normális? Szerintem nem, mert mikor ott vagyok, akkor kb. kaparom a csempét a falon, és elsőre nem is tudom 'világra hozni', mert kb 5x elmegyek a mosdóba, mire sikerül valami... Akkor is többnyire véres.:S:( Napi kajám egy szenya, meg néha eszek levest, ha ehető... Elég válogatós vagyok. Régen imádtam a húst, meg a zsíros ételeket, de már mellőzöm őket. Meg voltam halva a sültkrumpliért, de már ki nem állhatom, mert zsíros, és még az arcom is ragyás lesz tőle másnapra.:S

Amúgy vonalzóval megmértem az alkarom, 5 centi széles, és 3,5 centi vastag. Ez normális?

Szóval a kérdésem az, hogy a 'hülyeségen' kívül van valami bajom? Normális válaszokat várok. Légyszíves.:|


2011. dec. 16. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek, hogy megbizonyosodj arról, hogy neked felesleges fogynod: [link]


Ha már mindenképp változtatni szeretnél magadon, azt ne a súlyleadással, hanem sportolással csináld (ezt most ne beszólásként vedd, nem annak szántam. Tényleg.)


2hetente nagywc - háááát, karcsú, még ennyi kaja mellett is. Minél több időt tölt benned amúgy az étel, annál több folyadékot szív belőle vissza a bélrendszered, ezért is lehet annyira "nehéz szülés" a vége, és ez is lehet a vérzés forrása (aranyér, egyebek). Ha rendesen iszol (napi 1,5-2 liter), akkor azért nem kéne ennyire nehezen mennie szerintem. Szintén segíti az emésztést, ha rostban gazdag ételeket eszel - gyorsítja a bélpasszázst. (ha pl a szendvicsed kenyér vajjal és egy szelet sonka, nah az pl nem a legjobb ilyen szempontból)


A vér amúgy valószínűleg tényleg csak az erőlködés miatt van, ellenben bármilyen rektális vérzést illik kivizsgálni, mert lehet komolyabb oka is --> menj el orvoshoz egy rutin kivizsgálásra.


Karod vastagsága - őőő, szerintem nem releváns, de ha tévednék, akkor írd le, miért írtad.

2011. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi!:):D
2011. dec. 18. 02:51
 3/6 viktor123456 ***** válasza:

néhány dolog:

a rostot felejtsd el, mert jobban beáll az emésztés. pucolni pucol de ha egyébként is nehéz, akkor még rosszabb lesz.

ami neked kell:

-több folyadék bevitele

-javaslom a kávét is, mert az meghajt egy picit (reggelente kávézz egyet)

-mozgás is kell (csinálj reggelente felüléseket, mert az átmozgatja a rendszert)

2011. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi:D
2011. dec. 19. 23:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyél sok rostot, gyümölcsöt, zöldséget, és igyál sok folyadékot!

Válaszolva kérdésedre, nem, nagyon nem normális ha kéthetente jársz ,,nagywc"-re. Az ideális ha naponta, de elfogadható még ha kétnaponta.

2012. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
istenkém.:S egyre rosszabb
2012. febr. 1. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!