Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiás lányok, akik ha...

Az anorexiás lányok, akik ha esznek is valamit egy nap, akkor az miért valami apró süti, csoki, édesség?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam anorexiás, és így utólag belegondolva, tényleg ilyeneket ettem, ha éppen figyelmeztettek rá, hogy enni kéne. Valószínűleg azért, mert a szervezetnek szüksége van szénhidrátra, és ez a legegyszerűbb és leggyorsabb forrás.
2011. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
51%

Hát nem vagyok anorexiás....szerencsére. De szerintem azért esznek olyankor valami sütit, vagy valami kis csokit, mert imádják az ízét csak nem akarnak elhízni. Ha én fogyókúrát tartok akkor általában nem tudok lemondani az édességekről, így megpróbálok keveset enni. De ez csak az én véleményem.

17/L

2011. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, az anorexia nem csak azt jelenti, hogy koplalnak. Az anorexiások nagy része (mint amilyen én voltam) nem érez éhséget, tehát egyszerűen elfelejt enni, és a legkisebb adagtól is teltnek érzi magát, ezért nem is nehéz nem enni. Érdekes betegség.
2011. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Maidx14 válasza:
Az anorexiás lányok szexmániások vagy a csokievés az első lépés a szexhez? Vagy miért ebbe a kategóriába írtad az egészségügyi kérdésed?
2011. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Az anorexiások nagy része (mint amilyen én voltam) nem érez éhséget, tehát egyszerűen elfelejt enni, és a legkisebb adagtól is teltnek érzi magát, ezért nem is nehéz nem enni. Érdekes betegség."


5 évig küzdöttem az anorexiával, és hidd el, életem legszebb pillanatai voltak, amikor marta az éhség a gyomromat. Mert az volt a természetes állapot. Amikor éheztem. Mert éheztem, hidd el, nagyobb volt az étvágyam mint most. Bármikor feltudtam volna falni egy egybesült malacot. De nem tettem. "tehát egyszerűen elfelejt enni"...aha, persze, a kaja körül forgott az egész életem, még akkor is 10 percenként eszembe jutott hogy jaj mit fogok ma enni, amikor éppen sírva röhögtem délutánonként a barátaimmal. Szóval pszt. Az hogy átmenetileg, vagy egy depresszió miatt kialakult étvágytalanságod még nem jelenti azt, hogy anorexiás voltál.

2012. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Kifelejtettem: "nem is nehéz nem enni." ??????????? Nem? Amikor parfümöt fújtam a nyelvemre hogy elvegye az étvágyam és rosszul legyek, hányjak? nem tudsz te semmit..
2012. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Anorexia nervosa= kóros ÉTVÁGYTALANSÁG. Hivatalosan NINCS, vagy alig van étvágy. Újonnan csapták hozzá a definícióhoz azt az állapotot, amikor ugyan van étvágy, de leküzdik. De ebből van a kevesebb, hiszen az ember gyarló lény, ha éhes, az esetek többségében enni fog (és itt jöhet a képbe a bulimia nervosa), viszont ha nincs étvágy, nem eszik. De attól még az anorexiások többsége nem érez éhséget. És köszönöm, orvostanhallgatóként pont eleget tudok a témáról.
2012. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Több évig beszéltem napi szinten anorexiásokkal, minimum hússzal jóban voltam, együtt buzdítottuk egymást az éhezésre, adtunk tanácsokat hogy hogy küzdjük le ezt az érzést...:D
2012. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
És? Nagy átlagban akkor is ez a kisebbség, legalábbis a legutóbbi statisztikák szerint. És persze ilyenkor elmosódik a határ az anorexia és a bulimia között, mert sokakra az éhség miatt mégis rátör a falásroham. Amikor bekerültem a kórházba, akkor is a többség nem érzett éhséget, és kevés volt a direkt koplaló, talán 1-2 lány az 50ből.
2012. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
56%

20:19-es.

attól mert orvostan hallgató vagy, még nem biztos hogy kened vágod a témát. Az anorexiásoknak igenis VAN étvágyuk. Ó,de még milyen. folytona kajára gondolnka, folyton recepteket és kalóriatáblázatokat néznek. Mindig éhesek. De leküzdik.

ÉN anorexiás voltam, és ismerek még vagy 20 anorexiást. Mindnek volt étvágya.

2012. jan. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!